Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla, popoldne pa bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

28. redna seja Občinskega sveta Občine ......


OBČINSKI SVET

| |
25.04.2014      14:41
A A

28. redna seja Občinskega sveta Občine SevnicaDeli:

Na Gradu Sevnica je v sredo, 23. aprila, potekala 28. redna seja občinskega sveta. Prvi del seje je bil namenjen seznanitvi s poslovanjem javnih podjetij, katerih ustanoviteljica je občina. Letno poročilo za leto 2013 je predstavil direktor Javnega podjetja Komunala Sevnica Mitja Udovč, v predstavitvi pa poudaril uspešno zaključenost poslovnega leta z doseženimi cilji na vseh segmentih obveznih gospodarskih javnih služb: oskrbe z vodo, odvajanja in čiščenja komunalnih in padavinskih odpadnih voda ter ravnanja z odpadki. Velik del aktivnosti podjetja je bil v letu 2013 namenjen tudi tržni dejavnosti, ki predstavlja podporo obveznim službam, saj je bil, poleg več manjših ureditev, uspešno izveden velik projekt gradnje vodovodnih sistemov na levem bregu Save. Občinski svet je s soglasno sprejetim sklepom izrazil strinjanje, da je Komunala Sevnica v letu 2013 izpolnila vse poslovne cilje.

 

Prav tako je uspešnost poslovanja v letu 2013 predstavila direktorica KŠTM Sevnica Mojca Pernovšek. Zavod je na vseh področjih – kulturi, športu, turizmu in mladinskih dejavnostih – dosegel pričakovane rezultate z izvajanjem rednih dejavnosti in jih tudi nadgradil, kot dober lastnik korektno upravljal z javnimi objekti ter nudil tehnično pomoč in podporo društvom.

 

Obravnavana sta bila tudi poslovno in finančno poročilo Javnega podjetja Plinovod Sevnica za leto 2013 ter Poslovni in finančni načrt podjetja za leto 2014, kar je članom sveta predstavil direktor Anton Krajnc. Po tem, ko se je Plinovod Sevnica v lanskem letu soočal z zaostreno tržno situacijo na področju prodaje plina, je iz finančnih dokumentov razvidna dosežena finančna vzdržnost. Poslovanje je stabilno, kar omogoča premislek o nadaljnjih preudarnih strateških usmeritvah. Občinski svet se je z obema poslovno-finančnima dokumentoma seznanil in predlagal, da se na eni od naslednjih sej temeljiteje obravnava možnost združitve Plinovoda s Komunalo oziroma dolgoročnejšega poslovanja in strategije razvoja Plinovoda.

 

Drugi vsebinski sklop seje je bil vezan na prostorsko načrtovanje. Člani sveta so obravnavali in potrdili stališča do pripomb in predlogov, ki so bili podani v času javne obravnave Občinskega podrobnega prostorskega načrta (OPPN) za stadion Sevnica s spremljajočimi objekti. Naslednja faza v postopku izdelave OPPN je tako pridobitev mnenj pristojnih nosilcev urejanja prostora.

 

Na podlagi novega občinskega prostorskega načrta in državne zakonodaje, pa tudi številnih investicij v komunalno infrastrukturo, je potrebno izdelati nov Odlok o programu opremljanja stavbnih zemljišč za območje občine Sevnica, katerega prva obravnava je potekala na seji sveta. Odlok opredeljuje program opremljanja in temelje za izračun komunalnega prispevka, ki veljajo za celotno območje občine. Usmeritev Občine Sevnica je ohranitev dosedanjega sorazmernega izračuna prispevka, v odloku pa so med drugim predvidene olajšave za gospodarsko gradnjo ter velike industrijske in kmetijske objekte. Člani sveta so v razpravi podali precej pobud, ki bodo s strani strokovnih služb analizirane do naslednje obravnave odloka.

 

Župan je člane sveta na seji seznanil z aktualno problematiko pri projektu gradnje optičnega omrežja, ki ga je občina Sevnica – v javno-zasebnem partnerstvu – uspešno zgradila skupaj še s šestimi dolenjskimi občinami. Projekt je fizično in finančno zaključen, vršijo se še posamični priklopi. Občinam je, po že uspešno zaključenem projektu, očitana postopkovna napaka v fazi izbora zasebnega partnerja. Člani občinskega sveta so se seznanili s stanjem ter podpirajo občino in konzorcij pri iskanju primerne rešitve.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017 | Družabni dogodki
Lan party
29.04.2017 | Kino
Grajski kino
29.04.2017 | Kultura
Rock koncert Loka: Marvin iz Laškega, Gramofon Celje in Cantina trash iz Sevnice
02.05.2017 | Šport
26. tek na Lisco
02.05.2017 | Šport
26. Gorski tek na Lisco
05.05.2017 | Tečaji in delavnice
Ustvarjalnica: Ustvarjanje s sizzix-om
06.05.201 | Turizem
sevniški sejem
06.05.2017 | Družabni dogodki
POHOD AZALEJA - VRHEK, TRŽIŠČE
06.05.2017 | Kultura
Pesem Posavja 2017
07.05.201 | Šport
Pohod po Ovnovi poti
08.05.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
08.05.2017 | Tečaji in delavnice
Prvi del tečaja prve pomoči za bodoče voznike in vse, ki želijo znanje obnoviti
08.05.2017 | Družabni dogodki
Grajska tlaka
29.04.2017 | Družabni dogodki
Lan party
29.04.2017 | Kino
Grajski kino
29.04.2017 | Kultura
Rock koncert Loka: Marvin iz Laškega, Gramofon Celje in Cantina trash iz Sevnice
02.05.2017 | Šport
26. tek na Lisco
02.05.2017 | Šport
26. Gorski tek na Lisco

Bodite prvi pri oddaji mnenja.