Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
1°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
2°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Ekipe učencev OŠ pokazale veliko znanja o ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
28.04.2014      8:24
A A

Ekipe učencev OŠ pokazale veliko znanja o nudenju prve pomoči, boštanjska ekipa prva na regijskem tekmovanjuDeli:

Že od začetka šolskega leta so se učenci posavskih osnovnih šol iz Blance, Boštanja, Brežic, Sevnice, Senovega in Velike Doline pod strokovnim vodstvom usposobljenih mentorjev: Olge Lužar, Polone Šintler Cigler, Vesne Babnik, Kristine Prijatelj, Katarine Požun Brinovec, pridno pripravljali in pridobivali znanja iz nudenja prve pomoči v različnih življenjskih situacijah. Ekipe so svoje znanje pokazale na regijskem tekmovanju, ki smo ga pripravili v OŠ Blanca. V teoretičnem delu so reševali test o temah prve pomoči ter test o zgodovini in pomenu Rdečega križa, na praktičnem delu pa so pokazali, kako bi uporabili svoje znanje o prvi pomoči v različnih zaigranih situacijah. Nudili so pomoč pri hudi nesreči v domači delavnici, pretepu v lokalu ponesrečenemu s hudo krvavitvijo in nesreči v domači kuhinji. Pokazali so, kako znajo pomagati dojenčku, ki se duši in človeku, ki mu je zastalo srce. Uspešno so oskrbeli odrgnine, zlome, oparine, amputacijo prsta, znali so temeljne postopke oživljanja.

Pri vseh teh posredovanjih je učence ocenjevalo medicinsko osebje Zdravstvenega doma Sevnica. Pomagali so tudi že v predhodnih pripravah ekip na tekmovanje. Poškodovance so igrali prostovoljci krajevne organizacije RK Blanca in člani ekipe prve pomoči OZRK Sevnica.

Zmagala je ekipa prve pomoči OŠ Boštanj, sledila je ekipa iz OŠ Sevnica in ekipa iz OŠ Brežice. Vse ekipe so pokazale zelo dobro teoretično in praktično znanje. Ekipa iz Boštanj v sestavi: Adrijana Tomažič, Anamari Krevel, Tinkara Simončič, Ženin Rozman Ravnikar, Sara Mravlje Stegenšek, Eva Železnik in Sara Praznik, se je tako uvrstila na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 10.5. na Debelem Rtiču.

Sklepna misel ocenjevalcev na regijskem preverjanju je bila, da bi bili le-ti veseli, če bi bil kateri izmed sodelujočih učencev prisoten ob morebitni nezgodi, v kateri bi bili sami udeleženi in potrebni pomoči.

Zelo nas veseli, da so se v teh osnovnih šolah odločili sodelovati, lepo pa bi bilo, da bi se nam v naslednjem šolskem letu pridružile še druge. Prav vsi učenci, ki so sodelovali , so pokazali veliko znanja in pripravljenosti za pomoč sočloveku. Vsakomur od nas lahko to njihovo znanje pride prav.

 

Mojca Pinterič Krajnc, sekretarka OZRK Sevnica

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž

Bodite prvi pri oddaji mnenja.