Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-13°C | -1°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -2°C
sreda, 24.01.2017
-10°C | 0°C
četrtek, 25.01.2017
-5°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-13°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

30. redna seja občinska seja


OBČINSKE

| |
22.09.2014      12:41
A A

30. redna seja občinska sejaDeli:
Na Gradu Sevnica se je na 30. redni seji v sredo, 17. septembra, sestal Občinski svet Občine Sevnica.

Med osrednjimi točkami dnevnega reda sta bili obravnavi poročila o izvrševanju proračuna za prvo polletje leta 2014 in odloka o rebalansu II letošnjega proračuna. Iz polletnega poročila je razvidna uravnoteženost prihodkov in odhodkov, kar zagotavlja likvidnost in stabilno finančno stanje, redno financiranje zakonskih nalog in tekoče poravnavanje vseh obveznosti, ob hkratnem intenzivnem izvajanju investicijskega cikla. Člani sveta so poročilo potrdili soglasno in brez pripomb, prav tako rebalans občinskega proračuna. Ta je bil na dnevnem redu predvsem zaradi tehničnih popravkov in usklajevanj za planiranje in črpanje državnih sredstev za investicije. Rebalans osnovnega proračuna vsebinsko praktično ne spreminja, vsi projekti se izvajajo oziroma priprave nanje potekajo v načrtovanem obsegu. Oba finančna dokumenta je kot vselej obravnaval in potrdil Nadzorni odbor Občine Sevnica, ki je na seji predstavil tudi poročilo o delu v letu 2014, kar so svetniki prav tako soglasno potrdili brez razprave.

 

Na dnevnem redu seje je bila prva obravnava Odloka o Občinskem podrobnem prostorskem načrtu za ureditev območja Zdravstvenega doma Sevnica, optike Bautin in garažne hiše na delu javnega parkirišča za HTC, hkrati s prostorsko ureditvijo tržnice in umestitvijo objekta za kogeneracijo. Postopek priprave prostorskega akta se je pričel na podlagi potreb po umestitvi novih objektov in dodatnih programov v okviru že obstoječih dejavnosti. Namen je določitev usmeritev v zvezi s posegi v prostor, vrste možnih posegov v prostor ter pogojev za njihovo izvedbo. Načrt na zaokroženem območju med drugim obravnava možnosti za bodočo načrtovano nadgradnjo prostorov nujne medicinske pomoči in preventivnega centra zdravstvenega doma, nadgradnjo objekta bližnje optike, ureditev parkirnih površin, razširitev tržnice in postavitev energetskega objekta za kogeneracijo. Načrt bo podlaga za pripravo projektne dokumentacije za pridobitev gradbenih dovoljenj. V nadaljevanju bodo na izdelani predlog načrta pridobljena mnenja nosilcev urejanja prostora, izdelan usklajeni predlog, nato pa sledi druga obravnava in sprejem na eni od prihodnjih sejo občinskega sveta. Člani sveta so odlok v prvi obravnavi potrdili, v razpravi pa podali več predlogov glede nadaljnjega prostorskega umeščanja objektov na širšem območju novega dela Sevnice.

 

S področja družbenih dejavnosti so svetniki obravnavali in soglašali k sistemizacijam delovnih mest v vrtcih ter sprejeli sklep o predlaganih oblikovanih cenah vzgojno-varstvenih programov v javnih vrtcih na območju občine. Bistveni vpliv na cene imajo število oddelkov ter število in starost otrok v oddelkih, pa tudi izobrazbena in starostna struktura kadra, medtem ko so izhodišča za izračun plač, materialnih stroškov in živil za vse vrtce enaka. Pri spremembi cen, ki so oblikovane glede na predloge vrtcev, gre za minimalne korekcije. Trenutno v vseh vrtcih deluje 35 oddelkov, v katerih je 635 otrok. Razveseljivo je dejstvo, da so bili s 1. septembrom v vrtce sprejeti vsi otroci, ki izpolnjujejo starostni pogoj za sprejem. Glede na že izraženi interes bo Občina Sevnica v sevniškem vrtcu Ciciban odprla še en oddelek.

 

Člani sveta so sprejeli sklep o podelitvi priznanj Občine Sevnica za leto 2014. Naziv častni občan bo podeljen dr. Alojzu Rebuli, grb Občine Sevnica prejme Prostovoljno gasilsko društvo Boštanj, zlato plaketo Kopitarna Sevnica d.d. in Društvo za športno rekreacijo Boštanj, srebrno plaketo pa Kulturno društvo Oktet Jurij Dalmatin in Kovinostrugarstvo Drago Borštnar s.p. Priznanja bodo podeljena na osrednji slovesnosti ob prazniku Občine Sevnica, 28. novembra 2014.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.