Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Proti večeru se bo dež na zahodu okrepil in ponoči zajel večji del države, vmes lahko tudi zagrmi.
11°C | 18°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 13°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tradicionalen – a drugačen koncert sevniških ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.11.2014      15:08
A A

Tradicionalen – a drugačen koncert sevniških mažoretDeli:

Sredina novembra je v zadnjih petih letih obarvana v Sevnici tudi mažoretno. V okviru občinskega praznika so tudi letos mažorete društva TRG Sevnica pripravile svoj večer z gosti, ki so tokrat bili: Natalija Verboten, vokalna skupina Sovice in seveda tudi Godba Sevnica, brez katere si koncerta ne gre predstavljati. Večer je bil tematsko v začetku obarvan v barve grofa Drakule, saj so mažorete Sevnica v mesecu septembru po odličnem prvem mestu na državnem prvenstvu odpotovale na evropsko prvenstvo v mesto Targovište v Romunijo, ki pa je tudi izvorno mesto grofa Drakule. Odlično, presenetljivo, a vendar hvaležno četrto mesto sevniških mažoret med vso evropsko elito je bil povod za večer, kjer so na oder stopile vse sevniške mažorete: od najmlajše, stare 4. Leta, do najstarejše, stare 20.let. Plesne točke, ki so jih pripravile na glasbo živahne Natalije Verboten je v dobro voljo spravilo tudi župana občine Sevnica, ki je spregovoril nekaj besed in tudi predstavnika generalnega donatorja sevniških mažoret (predstavnika HESS), g. Andreja Štriclja, ki je podelil tudi najvišja priznanja društva TRG Sevnica – za najbolj kolegialno in najbolj redoljubno mažoreto. Mažorete so se s svojim večerom zahvalile tudi vsem, s katerimi sodelujejo in vsem, ki jih pri njihovem delu pomagajo in stojijo ob strani, predvsem pa svojim staršem. Mažorete so se s končanim projektom večera »Defile« že pričele pripravljati na nove projekte – med njimi najbolj aktualen je zagotovo priprava skupin, solo in par programov za državno prvenstvo 2015 in številne druge projekte, s katerimi so prisotne v občini Sevnica. Vsekakor pa med svoje vrste še vedno sprejemajo dekleta, ki si želijo postati del »modro-belega« mozaika sevniških mažoret.

 

Janja Samec

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž
01.10. - 31.10.2016 | Ostalo
Razstava likovnih del Jožeta Barachinija
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.