Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-3°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-10°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-14°C | -2°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 18h
Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-3°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tradicionalen – a drugačen koncert sevniških ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.11.2014      15:08
A A

Tradicionalen – a drugačen koncert sevniških mažoretDeli:

Sredina novembra je v zadnjih petih letih obarvana v Sevnici tudi mažoretno. V okviru občinskega praznika so tudi letos mažorete društva TRG Sevnica pripravile svoj večer z gosti, ki so tokrat bili: Natalija Verboten, vokalna skupina Sovice in seveda tudi Godba Sevnica, brez katere si koncerta ne gre predstavljati. Večer je bil tematsko v začetku obarvan v barve grofa Drakule, saj so mažorete Sevnica v mesecu septembru po odličnem prvem mestu na državnem prvenstvu odpotovale na evropsko prvenstvo v mesto Targovište v Romunijo, ki pa je tudi izvorno mesto grofa Drakule. Odlično, presenetljivo, a vendar hvaležno četrto mesto sevniških mažoret med vso evropsko elito je bil povod za večer, kjer so na oder stopile vse sevniške mažorete: od najmlajše, stare 4. Leta, do najstarejše, stare 20.let. Plesne točke, ki so jih pripravile na glasbo živahne Natalije Verboten je v dobro voljo spravilo tudi župana občine Sevnica, ki je spregovoril nekaj besed in tudi predstavnika generalnega donatorja sevniških mažoret (predstavnika HESS), g. Andreja Štriclja, ki je podelil tudi najvišja priznanja društva TRG Sevnica – za najbolj kolegialno in najbolj redoljubno mažoreto. Mažorete so se s svojim večerom zahvalile tudi vsem, s katerimi sodelujejo in vsem, ki jih pri njihovem delu pomagajo in stojijo ob strani, predvsem pa svojim staršem. Mažorete so se s končanim projektom večera »Defile« že pričele pripravljati na nove projekte – med njimi najbolj aktualen je zagotovo priprava skupin, solo in par programov za državno prvenstvo 2015 in številne druge projekte, s katerimi so prisotne v občini Sevnica. Vsekakor pa med svoje vrste še vedno sprejemajo dekleta, ki si želijo postati del »modro-belega« mozaika sevniških mažoret.

 

Janja Samec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.