Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
1°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
2°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Volk in kozlički


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
28.09.2014      21:14
1
A A

Volk in kozličkiBabica pripoveduje
Babica pripoveduje
Deli:

V petek 26. septembra zvečer, so publiko v kulturni dvorani v Šentjanžu, navduševali člani Kulturno, umetniške sekcije iz Kulturno umetniškega društva Budna vas z otroško gledališko predstavo.

Babica je s svojim pripovedovanjem spretno vodila igralce in gledalce skozi predstavo. Mama koza je odšla v gozd in pustila nadebudne kozličke same doma, Kljub opozorilu jih je volk s pomočjo trgovca, peka in mlinarja prelisičil in požrl, le najmlajšega ni, ker se je skril v uro. Mama koza se je ob vrnitvi zelo razžalostila, ker njenih kozličkov ni bilo nikjer.Najmlajši ji je vse razložil. Zelo sta se razveselila lovčevega prihoada in mu povedala, kaj se je zgodilo.  Spečemu volku je prerezal treb in rešil kozličke, nato pa mu je v trebuh nadeval kamenje in ga zašil. Vsi so skozi okno varno opazovali volka, kako se je prebudil in žejen odšel k vodnjaku, da bi se odžejal. Zaradi kamenja v trebuhu je padel vanj in se utopil. Vsi so veselo zaplesali okrog vodnjaka. Nikoli več se jim ne bo treba bati hudobnega volka.

Po končani predstavi in bučnem aplavzu je predsednica društva povabila najmlajše gledalce na oder, kjer so jim najmlajši igralci pripravili čajanko. Sledilo je prijetno druženje in klepet  odraslih ob skromnem prigrizku v dvorani.

Za Kulturno umetniško društvo Budna vas predsednica Magda Sigmund

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Berta Logar
Berta Logar Se strinjam0 Se ne strinjam0
Krasno! Čestitke vsem, ki ste tako razveselili otroke in starše. Bravo Magda, res ste neumorni! Sem mislila, da se vam bom pridružila, a ni šlo!

05.10.2014 ob 14:15:11 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž

Bodite prvi pri oddaji mnenja.