Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-5°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-14°C | -2°C
nedelja, 22.01.2017
-13°C | -1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-13°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 7h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-5°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Svetovni dan lutk 2013 na gradu Sevnica


KULTURA

| |
23.03.2013      19:55
1
A A

Svetovni dan lutk 2013 na gradu Sevnica


V lepem, sončnem petkovem popoldnevu so na grad prihajali otroci in njihovi starši. Že četrto tradicionalno lutkovno srečanje ob svetovnem dnevu lutk v organizaciji Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica se je pričelo v grajskem atriju s slovesnimi fanfarami in bobni, prihodom in nagovori barona Moscona, kralja Lutkana in njegovega ministra za kulturo. Zbrane sta nagovorila tudi Srečko Ocvirk, župan Občine Sevnica, ter Mojca Pernovšek, direktorica KŠTM Sevnica.


Deli:

Po uvodnih nagovorih je lutkarica Snježana Pungerčič prebrala mednarodno poslanico svetovne lutkovne organizacije Unima, nato pa je spretna in zgovorna povezovalka programa Sonja Bobek Simončič vse zbrane povabila v dvorano Alberta Felicijana na prvo lutkovno predstavo z naslovom "Modro pišče". Predstava je pripovedovala o nesrečni kokoški, ki je izvalila posebnega piščančka, izvedla pa jo je lutkovna skupina "Bukvica" iz Valvasorjeve knjižnice Krško.
Nato so se otroci pridružili Tatjani Uduč na predstavi "Dežnik brez pik" v atriju gradu. Zgodba o dežniku brez pik je govorila o prijateljstvu med belo in sivo miško, ki se poznata že zelo dolgo in veliko časa preživita skupaj...
Po predstavi so se lahko otroci okrepčali na stojnici s pekovskimi dobrotami, jabolki in sokom, ustvarjali na lutkovni delavnici v različnih tehnikah, si ogledali in animirali lutke marionete, si ogledali likovno in lutkovno razstavo in prostore Grajskega lutkovnega gledališča.
Zadnja lutkovna predstava "Čarovnik iz Oza" v izvedbi Lutkovnega gledališča "Smeško" iz Celja pa je potekala v dvorani Alberta Felicijana, ki so jo otroci tudi z zanimanjem spremljali in nagradili z bučnim aplavzom. Nato je kralj Lutkan s svojo lutkarsko ekipo povabil vse zbrane v grajski stolp na zaključek večera z manjšo pogostitvijo in praznovanje 3. rojstnega dne Grajskega lutkovnega gledališča.
Prostovoljni trud organizatorjev in številnih izvajalcev programa je bil poplačan z nasmejanimi obrazi in navdušenjem otrok.

Prireditev in delovanje GLG Sevnica so omogočili: Občina Sevnica, KŠTM Sevnica, Hess, d.o.o., Optimo, Tanin Sevnica, d.d., Pekarna Kruhek, Vinska klet Mastnak - Krakovo, AP Weber, društvo Sevniški graščaki, Magic baloni, Evrosad Blanca, društvo TRG Sevnica, Glasbena šola Sevnica ter številni pridni prostovoljci in prijatelji lutkovnega gledališča. HVALA!

Zavod Grajsko lutkovno gledališče Sevnica
www.glg-sevnica.com
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Berta Logar
Berta Logar Se strinjam0 Se ne strinjam0
Prekrasen dogodek. Lutkarstvo je popularno v naši občini. Posebno zaslugo za to imajo učiteljice na nekaterih OŠ, ki razveseljujejo najmlajše s tovrstno kulturo. Tudi nekatere vzgojiteljice so odlične "lutkarice" in izdelovalke čudovitih lutk. Ena izmed njih je Irena Logar. Čudovito je biti med najmlajšimi gledalci na območnih srečanjih lutkovnih skupin OBČINE SEVNICA, ki jih že nekaj let pripravlja z vso ljubeznijo Katja Pibernik. V zadnjem času pa sta odlični na tem področju Snježana Pungerčič in Sonja Bobek Simončič. Zahvala gre pa tudi g. Pungerčiču, ki rad priskoči na pomoč. Iskrena čestitka vsem ustvarjalcem, ki popeljejo najmlajše v prelep pravljični svet!

29.03.2013 ob 23:13:45 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.