Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
1°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
2°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Perujska umetnica v oknu Radogost na Gradu ......


KULTURA

| |
12.11.2013      22:52
A A

Perujska umetnica v oknu Radogost na Gradu Sevnica


V počastitev občinskega praznika smo kot običajno prvo sredo v mesecu organizirali Radogost večer, na katerem skupaj z Rudijem Stoparjem v goste povabimo umetnika/co in glasbene goste.


Deli:

Tokrat smo presegli ne samo mednarodne meje, ampak smo vzpostavili tudi medcelinsko povezavo z oddaljenim Perujem, od koder prihaja tokratna gostja - kiparka in slikarka - Maria Elena Rodriguez - La Rosa. Živi v Limi, glavnem mestu Peruja, ki z 10 milijoni prebivalcev ponuja drugačne in našem okolju neprimerljive razsežnosti kulturnega prostora. Že 30 let se ukvarja s kiparstvom, slikarstvom, keramiko in drugimi oblikami umetnosti. Razstavljala je po vsem svetu, njeno delo je priznano in cenjeno. Trenutno razstavlja tudi v Evropskem domu v Zagrebu (http://www.europe.hr/dogadanja/izlozbe/otvorenje-izlozbe-slika-pachamama-gaia-majka-zemlja/).
Prijeten večer sta s čustvenim glasbenim nastopov v grajski kapeli obogatila Elizabeta in Dragutin Križanič iz Brežic.
V kulturnem programu se je dr. Tomaž Teropšič, direktor Posavskega muzeja Brežice zahvalil Rudiju Stoparju in KŠTM Sevnica za dolgoletno odlično sodelovanje in jima podaril grafično mapo Franja Stiplovška. Rudi Stopar pa se je vsem gostom zahvalil z Radorožo in spominsko plaketo, razstavo pa je uradno odprl hrvaški kipar Hanibal Salvaro.
Sponzorja dogodka sta bila: Posavski muzej Brežice in Pekarna Kruhek.
Razstava umetniških del Perujske umetnice je na ogled v odpiralnem času gradu do vključno 4. decembra 2013. Vabljeni!

KŠTM Sevnica

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž

Bodite prvi pri oddaji mnenja.