Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-14°C | -2°C
nedelja, 22.01.2017
-13°C | -1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-13°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Perujska umetnica v oknu Radogost na Gradu ......


KULTURA

| |
12.11.2013      22:52
A A

Perujska umetnica v oknu Radogost na Gradu Sevnica


V počastitev občinskega praznika smo kot običajno prvo sredo v mesecu organizirali Radogost večer, na katerem skupaj z Rudijem Stoparjem v goste povabimo umetnika/co in glasbene goste.


Deli:

Tokrat smo presegli ne samo mednarodne meje, ampak smo vzpostavili tudi medcelinsko povezavo z oddaljenim Perujem, od koder prihaja tokratna gostja - kiparka in slikarka - Maria Elena Rodriguez - La Rosa. Živi v Limi, glavnem mestu Peruja, ki z 10 milijoni prebivalcev ponuja drugačne in našem okolju neprimerljive razsežnosti kulturnega prostora. Že 30 let se ukvarja s kiparstvom, slikarstvom, keramiko in drugimi oblikami umetnosti. Razstavljala je po vsem svetu, njeno delo je priznano in cenjeno. Trenutno razstavlja tudi v Evropskem domu v Zagrebu (http://www.europe.hr/dogadanja/izlozbe/otvorenje-izlozbe-slika-pachamama-gaia-majka-zemlja/).
Prijeten večer sta s čustvenim glasbenim nastopov v grajski kapeli obogatila Elizabeta in Dragutin Križanič iz Brežic.
V kulturnem programu se je dr. Tomaž Teropšič, direktor Posavskega muzeja Brežice zahvalil Rudiju Stoparju in KŠTM Sevnica za dolgoletno odlično sodelovanje in jima podaril grafično mapo Franja Stiplovška. Rudi Stopar pa se je vsem gostom zahvalil z Radorožo in spominsko plaketo, razstavo pa je uradno odprl hrvaški kipar Hanibal Salvaro.
Sponzorja dogodka sta bila: Posavski muzej Brežice in Pekarna Kruhek.
Razstava umetniških del Perujske umetnice je na ogled v odpiralnem času gradu do vključno 4. decembra 2013. Vabljeni!

KŠTM Sevnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.