Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
3°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
7°C | 21°C
torek, 25.10.2016
13°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
5°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Območno srečanje lutkovnih skupin občine ......


A A

Območno srečanje lutkovnih skupin občine Sevnica 2014


Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Sevnica je 17. marca v Kulturni dvorani Šentjanž pripravila Območno srečanje lutkovnih skupin občine Sevnica. Na srečanju je sodelovalo pet lutkovnih skupin iz OŠ Sava Kladnika Sevnica, OŠ Boštanj, OŠ Tržišče, OŠ Krmelj in OŠ Milana Majcna Šentjanž. Šestdeset nastopajočih je z mentoricami skrbno pripravilo svoje lutke, ki so oživele v zanimivih zgodbah.


Deli:

 

 

Kot prvi so se nam predstavili Mladi lutkarji OŠ Sava Kladnika Sevnica pod dolgoletnim mentorstvom Terezije Kunšek.  Skupino sestavlja šest učenk, h krožku pa jih je privabila želja po igranju in nastopanju.

Predstava Frana Levstika, Kdo je napravil Vidku srajčico, nas je popeljala v čas nazaj, ko mati zaradi obilice dela ni imela časa sešiti Vidku novo srajčico. Nekega dne, ko je Videk šel v gozd, je srečal različne živali in prav živali so mu pomagale, da je dobil novo srajčico …

Skupina deklic, ki so si nadele ime Prijateljice živali, so se združile pri pripravi predstave Kaj če?, v Lutkovno skupino Vrtavke OŠ Boštanj. Predstava, pod mentorstvom Nene Bedek, je zgodba o  kmetu, ki je kupil novo žival – kenguruja in s tem je med živalmi na kmetiji nastal preplah. Uboge živali še nikoli niso videle kenguruja in so se prestrašeno spraševale, če jih bo njihov lastnik zdaj sploh še potreboval …

Lutkovna skupina Pikapolonice OŠ Tržišče, pod mentorstvom Andreje Umek, na šoli deluje v okviru lutkovnega krožka. Letos so se odločili, da nam zaigrajo predstavo BABICA MARMELADA. To je zgodba o babici, ki kar naprej kuha marmelado za svoje vnuke in gozdne prijatelje. Na prisrčen način nam pripoveduje o dobrih delih, pa tudi o tem, da za naše babice ni nič pretežko.

Lutkovna skupina Knapec iz OŠ Krmelj nam je pripravila predstavo s senčnimi lutkami, z naslovom V gozdu je strah. Zgodba pripoveduje o junaku Krojačku hlačku, ki je trdil, da ga ni nikoli strah, dokler se ni v gozd odpravil sam … Mojca Tomažin je zapisala, da so lutkarji zagnani in polni ustvarjalnih idej, kar dokazuje njihovo delo in ustvarjanje z lutkami.

Kot zadnji so nam lutkovno predstavo odigrali učenci OŠ Milana Majcna Šentjanž. Lutkovna skupina Ostržek na šoli deluje že vrsto let pod mentorstvom Nade Lindič. Na srečanju so se predstavili s predstavo Svetlane Makarovič: GLAVNI PETELINČEK. Zgodba govori o petelinčku, ki bi bil rad glavni in je moral pokazati veliko spretnosti in dobre volje, da je bil lahko srečen.

Srečanje je strokovno spremljala lutkarica Irena Rajh Kunaver, družbo so ji delali še gledalci iz OŠ Šentjanž, Tržišče, Krmelj in predšolski otroci Vrtca Šentjanž.

Priloge:
PDF
srecanjeotroskihlutkovnihskupin-gledaliskilist1.pdf
23045_srecanjeotroskihlutkovnihskupin-gledaliskilist1.pdf (740,11 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.