Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-3°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-10°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-14°C | -2°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-3°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Novoletni koncert Glasbene šole Sevnica


KULTURA, ŠOLSTVO

| |
06.01.2017      12:53
A A

Novoletni koncert Glasbene šole SevnicaPihalni orkester Glasbene šole Sevnica, dirigent Franc Lipovšek
Pihalni orkester Glasbene šole Sevnica, dirigent Franc Lipovšek
Deli:

Glasbena šola Sevnica je ob izteku leta, v soboto, 17. decembra, pripravila tradicionalni praznični Novoletni koncert. Po zadnjem zelo uspelem decembrskem koncertu, ki mu je sledila ponovitev v januarju, smo v letu 2016 šli korak dalje ter koncert iz Kulturne dvorane Sevnica prestavili v Športni dom Sevnica. Velik zalogaj, velika odgovornost, kar pa nas je pri delu še bolj motiviralo. Naši učitelji in učenci so v pripravo programa za koncert vložili ogromno truda, resnega dela, veselja, predvsem pa ljubezni do glasbe.

V koncertnem, praznično obarvanem programu so sodelovali: harmonikarski orkester pod vodstvom Uroša Polanca, godalni orkester, ki ga vodi Andreja Zupanc ter pihalni orkester z dirigentom Francijem Lipovškom. Kot solisti so se z orkestrom predstavili izjemni učenci in učitelji naše šole: violinistka Ana Močnik iz razreda Mateje Ratajc, Jošt Fister na ksilofonu iz razreda Jožeta Bogolina, saksofonisti pod mentorstvom Matjaža Škoberneta, vokalna solista Sara Praznik in Luka Kaše iz razreda Martine Prevejšek, ki je koncert tudi povezovala, ter učitelja Uroš Polanec na harmoniki in Zmago Tkavc na klarinetu.

Pihalni orkester je z delom programa počastil visok jubilej, 80 let, slovenskega skladatelja Emila Glavnika, čigar skladbe naši glasbeniki radi igrajo. Na program so uvrstili: koncertno delo v treh stavkih Martin Krpan, Tabadap za ksilofon solo in fantazijo za solo harmoniko Mali ekspresni vlak. Skladatelj se je odzval povabilu in se udeležil koncerta. Že tradicionalno so glasbeniki koncert sklenili s Straussovim Radetzkym maršem.

Vse lepo v letu 2017!

 

Glasbena šola Sevnica

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.