Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Do večera bo dež povsod ponehal in ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
1°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
2°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izjemno uspel že tretji ArtEko Šentjanž


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
05.07.2013      23:27
A A

Izjemno uspel že tretji ArtEko ŠentjanžDeli:

Junijski sončni žarki so bili ravno pravšnji za likovno ustvarjanje. V času od 27. do 30. junija je v organizaciji Turističnega društva Šentjanž in Zavoda za mednarodno ustvarjalnost in kulturo imenovanim Qra potekalo že tretje mednarodno srečanje likovnikov ArtEko Šentjanž 2013. Tokrat se je ustvarjalo v zidanici Milene Bregar v Kamenškem, kjer so umetniki na temo ustvarjalne reciklaže združili svoje zamisli in zopet ustvarili osupljive umetnine. Skupino likovnih umetnikov so sestavljali Adriano Gon iz Italije, Maja Briski in Zaneto Paulin s Hrvaške, Elena Sigmund po rodu iz Rusije, danes pa živeča v Budni vasi ter Vladimir Leben, Mojca Marija Vilar, Matic Svažič in Jerca Šantej iz Slovenije.

Program dogajanja je bil pester, saj so se nekateri v petek lahko podali na kratek pohod z naravovarstvenikom Antonom Komatom ter odkril nova bogastva in zaklade rudarske tematske poti Tk pav.

Zaključek srečanja se je zgodil v soboto, 29. junija, ko so bile umetnine postavljene na ogled na malo drugačen način, med trte. Prijetno druženje ob dobrotah pridnih rok članic Turističnega društva Šentjanž in žlahtne kapljice je popestril tudi slovenski poet ter glasbenik Peter Dirnbek. S svojo prisotnostjo pa nas je počastila tudi igralka Violeta Tomič, ki je bila navdušena nad lepoto vinske gorice Kamenško.

Veselje in zadovoljstvo, ne le ustvarjalcev, ampak tudi obiskovalcev, sta dodobra ogrela srca glavnih "krivcev", da se sedaj že tradicionalno srečanje, kljub krizi, ni prekinilo. Iskrena hvala vsem, ki ste na kakršenkoli način pripomogli k uspehu le-tega. Ob ognju pa so se začele rojevati že nove  ideje za prihodnje leto.

Vsi tisti, ki si v Kamenškem nastalih umetnini niste mogli ogledati pa obveščamo, da bo uradna otvoritev razstave nastalih del bo v soboto, 29. septembra v Šentjanžu v sklopu prireditve Šentjanška tržnica.

 

TD Šentjanž

Povezave:www.sentjanz.si
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Grajske novice
Številka: 112 AVGUST 2016
Izšla: 25.07.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
28.10.2016 | Družabni dogodki
Osrednja slovesnost ob prazniku KS Šentjanž

Bodite prvi pri oddaji mnenja.