Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo jasnilo in jutro bo precej jasno, nekaj več oblačnosti je lahko v severovzhodni Sloveniji. Temperature bodo med 6 in 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
9°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 28°C
torek, 30.05.2017
12°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Intervju

Intervju: Annemarie Culetto


INTERVJU

| |
17.08.2015      6:40
A A

Intervju: Annemarie CulettoDeli:

Intervju: september 2015

Annemarie Culetto

 

Annemarie Culetto je absolventka etnologije in kulturne antropologije, aktivno pa deluje na področju turizma in ohranjanja kulturne dediščine v svojem kraju Loka pri Zidanem Mostu in tudi v naši občini. Njena skrb je spodbujati mlade k ohranjanju starih že pozabljenih običajev na raznih delavnicah, skrbi pa tudi za povezovanje in druženje mladine na podeželju. Leta 2014 je prejela bronasto azalejo, priznanje, ki ga podeljuje Turistična zveza občine Sevnica za prepoznavno delo v turizmu.

 

  1. Annemarie, smo v predstavitvi kaj pozabili povedati o vas?

Mislim, da ste poglavitno povedali. Naj dodam le, da res delam vse, kar delam, s srcem.

 

2. Se ob študiju ukvarjate še s čim?

Sem aktivna članica Turističnega društva Loka. Pravkar pripravljam projekt, ki se bo začel decembra in bo nadaljevanje lanske razstave adventnih venčkov Vencember, le v razširjeni obliki. Upam, da nam bo uspelo. Sem lokalna turistična vodnica in vodnica na gradu Sevnica. Delo z ljudmi me veseli in je hkrati zame izziv. V prostem času pa rada preizkušam in ustvarjam nove recepte, predvsem za torte in slaščice.

 

3. Katera so po vašem mnenju področja, v katerih bi se lahko mladi bolje vključevali v lokalno skupnost?

Težava, da se mladi slabo ali celo ne vključujejo v lokalno skupnost, vidim predvsem v nesoglasjih med mladimi in starejšimi. To, da starejši mladino prehitro označijo za nesposobno in jim ne dajo možnosti, da bi se dokazala, se mi ne zdi prav. Hkrati pa s(m)o mladi neposlušni za nasvete starejših in jih vidimo kot oviro pri doseganju cilja. Po mojem mnenju je potreben kompromis. Izkušnje in znanje starejših je pametno spoštovati, upoštevati pa inovativnost, ideje, zagnanost mladih in jim (nam) dati priložnost. Kadar dobimo občutek, da smo sprejeti, delamo več in raje. Če odpravimo to težavo in sprejmemo kompromis, bo tudi vključevanje mladih v lokalno skupnost lažje. So pa mladi dobrodošli na vseh področjih, od gasilstva, turizma, športa, ohranjanja običajev do ustvarjanja novih tradicij.

 

4. Kaj vam pomenita domači kraj in družina in kje se vidite v prihodnosti?

Rada raziskujem druge kraje, a se je res lepo vrniti domov. Loko imam rada. Vedno znova me navdušujeta njena zgodovina in narava, ki nas obdaja. Bi rekla, da sem kar lokalpatriot. Pa saj je težko drugače, če si iz takšne družine, ki te že od malega vključuje v dogajanje v domačem kraju. Doma smo res zelo povezani, veliko si zaupamo in drug drugemu stojimo ob strani. Družina, fant in peščica pravih prijateljev so tisti, ki me podpirajo, in res sem vesela, da jih imam, prav njih in takšne, kot so. V prihodnosti pa … še bi rada delala z ljudmi, nekje znotraj stroke, blizu mi je aplikativna antropologija, organizacija mi požene kri po žilah. Nekoč nekje pa si želim imeti svojo slaščičarno.

 

5.     Kaj radi počnete prav zase, za dušo, kaj vam pomaga, da imate voljo in energijo  za prostovoljno delo?

Tečem, berem, kuham in pečem. V kuhinji se res sprostim. Peka je za mojo dušo. Nič pa mi ne da več energije za delo kot nasmejani in zadovoljni obrazi tistih, ki se jih moje delo dotakne.

 

6. Kaj pa sporočate bralcem Grajskih novic?

Nikoli ne nehajte sanjati in si želeti. Pa drznite si.

 

 

Annemarie, hvala za vaše misli. Želimo vam veliko veselja in uspehov na zanimivi poti in naj vam uspe vse, česar se boste lotili v življenju, predvsem pa ostanite prijazno in srčno dekle.

 

Pogovarjala se je: Alenka Kozorog

 

 

 

 

 


 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.05.2017 | Tečaji in delavnice
Ustvarjalnica: Ustvarjanje s sizzix-om
26.05.2017 | Kultura
kreaTorek - revija unikatnih oblačil
29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
Skupinske psihosocialne igre za otroke in mlade
30.05.2017 | Umetnost
kreaTorek
30.05.2017 | Tečaji in delavnice
TAI CHI
31.05.2017 | Tečaji in delavnice
Francoščina
03.06.201 | Šport
Pogled v modro
03.06.201 | Družabni dogodki
mesečni sejem v Sevnici
03.06.201 | Umetnost
XII. Likovna kolonija Krmelj
03.06.2017 | Družabni dogodki
Vrtna veselica - ŠMARČNA - ansambel BANOVŠEK
04.06.201 Ni kategorije
Pohod po
04.06.201 | Kultura
Literarne delavnice
04.06.201 | Turizem
Pohod po Marinkini poti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.