Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 20°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V ospredju prostorski akti


OBČINSKI SVET

| |
21.04.2016      9:06
A A

V ospredju prostorski aktiDeli:

Občinski svet Občine Šentrupert je na včerajšnji 11. redni seji obravnaval tri dokumente, povezane s prostorskim načrtovanjem na področju gospodarstva, stanovanjskega vprašanja in okolja. Najpomembnejši je OPPN za novo stanovanjsko cono.

 

Sprejeti OPPN za stanovanjsko cono Šentrupert je akt, ki ureja izgradnjo nove stanovanjske soseske na jugovzhodnem delu naselja Šentrupert, vključno s prometno, komunalno in energetsko infrastrukturno ureditvijo in priključki ter zunanjimi ureditvami. "Ta občinski podrobni prostorski načrt definira vse detajle, ki so povezani z možnostjo, da se na teh zemljiščih postavi 12 individualnih, enodružinskih hiš manjših kvadratur. V tem trenutku je morda še preuranjeno govorit o tem, kakšen koncept bo prevladal, kdo bo investitor, OPPN je tista prva podlaga, ki ta zemljišča spravlja do te faze, da so zmožne pridbiti gradbeno dovoljenje, v nadaljevanju pa verjamem, da bomo skupaj našli tudi ustrezne rešitve za investicijo in za sam program," pojasnjuje župan Občine Šentrupert Rupert Gole.

 

OPPN za območje kamnoloma Draga je podlaga za umestitev ustreznih objektov in ureditev infrastrukture za kamnolom oz. nadzemno pridobivalni prostor za izkoriščanje mineralnih surovin in proizvodne dejavnosti, povezane z mineralnimi surovinami ter gradbeništvom na ureditvenem območju, vendar ga občinski svet na včerajšnji seji še ni sprejel, temveč zahteva, da se pred odločanjem o sprejemu, preveri dejansko stanje na tem ureditvenem območju. Občinski svet Občine Šentrupert pa je že na prejšnji seji že sprejel Odlok o OPPN za spremembe in dopolnitve zazidalnega načrta za območje urejanja obrtno podjetniške cone Šentrupert, kasneje pa prejel nekaj dopolnil agencije za okolje, ki so jih smiselno vnesli v odlok, ki so ga sprejeli včeraj.

 

Sicer pa je občinski svet v Šentrupertu včeraj v svet zavoda Osnovne šole dr. Pavla Lunačka kot predstavnike ustanovitelja imenoval Janjo Grebenc, Miro Brezovar in Darjo Krivec, kot tretjega člana nadzornega sveta javnega podjetja Energetika Šentrupert pa Janka Zakrajška. Občinski svet se je strinjal tudi, da se cena neposredne oskrbe storitve pomoči na domu iz 15,72 evra zniža na 15,11 evra, kar za uporabnika pomeni, da se cena ure med delovnikom in ob sobotah iz sedanjih 6,28 evra zniža na 6,03 evra, cena storitve na nedeljo oz. na dan državnega praznika pa bo po novem 17,70 evra oziroma 7,00 evrov za uporabnika. Občina Šentrupert namreč subvencionira storitev pomoč na domu v višini 60 odstotkov, krije pa tudi stroške v zvezi s strokovno pripravo, vodenjem in koordiniranjem.

Priloge:
Neznan tip datoteke
Rupert Gole o OPPN za stanovanjsko cono
61266_rupertgoleooppnzastanovanjskoconosentrupert.mp3 (486,97 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.