Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
12°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 14°C
petek, 28.10.2016
5°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Urejajo cesto od krožišča proti trgu


PROMET

| |
06.09.2016      10:56
A A

Urejajo cesto od krožišča proti trguNov asfalt.
Nov asfalt.
Deli:

ŠENTRUPERT, 6. september 2016 – V Šentrupertu bodo še jeseni dokončali obnovo 390 metrov lokalne ceste od krožišča proti jedru kraja. Prvi del so uredili avgusta, dela pa bodo nadaljevali v prihodnjih tednih. Spodbudna pa je tudi novica, da je Direkcija RS za infrastrukturo začela s postopki za obnovo še zadnjega odseka dotrajane državne ceste Slovenska vas-Šentrupert.

 

Avgusta so na 200 metrih lokalne ceste od krožišča mimo križišča za pokopališče in proti središču kraja zamenjali celoten ustroj ceste. Najprej so izrezali stari asfalt in izkopali nenosilni tampon, nato pa dodali nov tampon in položili asfalt, ki naj bi zdržal tudi težo težjih in večjih tovornih vozil. V sklopu obnove je bilo vzpostavljeno tudi meteorno odvodnjavanje padavinskih voda. Končna vrednost naložbe je nekaj manj kot 49 tisoč evrov. V prihodnjih tednih pa bodo v Šentrupertu začeli rekonstrukcijo preostalega dela te lokalne ceste do samega jedra v dolžini približno 190 metrov. Tudi tu bodo vzpostavili meteorno odvodnjavanje, naložba pa je ocenjena na 50 tisoč evrov.

 

Z rekonstrukcijo tega dela ceste bomo poskrbeli za precej dotrajan, poškodovan in nevaren odsek ceste, ki naj bi imel po novem dovolj nosilnosti tudi za težja transportna vozila, ki dnevno prečkajo Šentrupert in so sicer eden glavnih krivcev za močno poškodovane ceste v kraju. Samega jedra Šentruperta v tej fazi ne bomo urejali, bomo pa tam sanirali najbolj poškodovane dele,“ je pojasnil strokovni sodelavec občinske uprave Občine Šentrupert Janko Zakrajšek.

 

Dela v drugi fazi naj bi se začela konec tega meseca, zaključena pa bodo oktobra. V tem času bo cesta zaprta, obvoz pa bo urejen in ustrezno označen.

 

Sicer pa je Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo obvestila Občino Šentrupert tudi o začetku postopka javnega naročila za tretjo, zadnjo etapo rekonstrukcije državne ceste Slovenska vas-Šentrupert, s katero bo končno v celoti obnovljena že zelo dotrajana državna cesta. Če bo izbor izvajalca del potekal nemoteno in bodo ugodne tudi vremenske razmere, naj bi državna cesta Slovenska vas-Šentrupert v celoti dobila novo podobo do prihodnjega poletja.

 

Občina Šentrupert sicer pripravlja tudi načrt investicijskega vzdrževanja cest v občini za prihodnji dve leti in če ga bo občinski svet v jesenskem času potrdil, bo sledilo urejanje cest skladno z načrtom.

Priloge:
Neznan tip datoteke
Janko Zakrajšek o sanaciji ceste
70107_jankozakrajsekosanacijicesteprotijedrukraja.mp3 (270,87 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.