Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 14°C
ponedeljek, 24.04.2017
4°C | 18°C
torek, 25.04.2017
8°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
9°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

TOVARIŠKO SREČANJE V PODŠUMBERKU


KULTURA, DRUŠTVA

| |
05.08.2015      21:53
A A

TOVARIŠKO SREČANJE V PODŠUMBERKUDeli:

V počastitev 72. obletnice smrti narodnih herojev Milana Šaranoviča, Dragana Jevtiča in Ivana Kavčiča-Nandeta smo se v soboto 18.  julija  2015  ob 12.30 uri

 pri spomeniku v Podšumberku zbrali člani Združenja borcev za vrednote NOB Trebnje, Novo mesto, Žužemberk, skupnosti Cankarjeve brigade in Gubčeve brigade ter ostali simpatizerji borčevske organizacije. Priredili smo krajši kulturni program v katerem so sodelovali Ženski pevski zbor ZB za vrednote NOB Žužemberk in Brane praznik, član ZB za vrednote NOB Trebnje , ki je tudi vodil program prireditve. V okviru svečanosti je bil izveden tudi pohod po okoliških hribih, ki pa se ga je žal udeležilo samo pet članov. Za udeležbo so poželi poseben aplavz na prireditvi.  Kot slavnostni govornik je obudil spomine na dogodke izpred 72. let predsednik združenja borcev za vrednote NOB Trebnje tov. Boštjan SLADIČ. V govoru je poudaril naslednje: »Svečanost je namenjena počastitvi spomina na tri padle partizanske poveljnike Milovana Šaranoviča, Ivana Kavčiča in Predraga Jevtiča- Dragana, ki so tu v nesrečnem slučaju 30. 7. 1943 izgubili življenje. Ravno tako pa je namenjena spominu na veličino partizanskega boja in ohranjanja zgodovinske resnice o boju zoper okupatorja. Ponosni moramo biti na velike borce in slavne poveljnike partizanskih enot  in imeti pietetni odnos do imenovanih treh partizanskih narodnih herojev« Slovesnosti se je udeležilo tudi veliko število praporščakov kot tudi člani Gorjanske čete. Novomeške čete in Duletove čete. Po končanem kulturnem programu smo izvedli tudi tovariško srečanje. Ob tem smo se spomnili tudi bližajočega se visokega življenjskega jubileja generala Lada Kocjana, ki je tudi pobudnik in motor organizacije slovesnosti. Pred slovesnostjo v Podšumberku je bila ob 10.00 uri tudi slovesnost v spomin ustanovitve 15. divizije v Lipovcu.

Srečanje smo zaključili v tovariškem vzdušju z obljubo, da se srečamo zopet naslednje leto.  

 

 

 

 

                                                                             ZB za vrednote NOB Trebnje,

                                                                            Boštjan SLADIČ, predsednik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDN
ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDN
Rimska cesta 33
Tel:(07) 304 40 53

Bodite prvi pri oddaji mnenja.