Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-10°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 24.01.2017
-7°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-9°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tekmovanje v streljanju z zračno puško 2016


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
13.12.2016      8:56
A A

Tekmovanje v streljanju z zračno puško 2016Deli:

ZB za vrednote NOB Trebnje je v sodelovanju z Občinsko organizacijo Mokronog- Trebelno in Mirna, 29.11.2016 organiziralo  strelsko tekmovanje z zračno puško na strelišču v TVD Partizan Mirna. V zasledovanju ciljev naše organizacije, pri svojem delovanju skrbimo tudi za aktivnosti mladih, ki jih skušamo seznanjati z vojaškimi vrlinami, med katere spada tudi strelstvo, ki je postalo olimpijska disciplina in v kateri naši tekmovalci dosegajo zavidljive uspehe. Želeli smo s strelstvom seznaniti čim širši krog mladih, zato smo se odločili, da izvedemo tekmovanje med ekipami posameznih šol mirnske in temelniške doline.  Našemu vabilu se je odzvalo 6 (šest) ekip iz Osnovne šole Mokronog in Osnovne šole Mirna.  

Streljanje se je izvedlo po pravilih strelske zveze Slovenije. Tekmovalo se je ekipno in posamezno, ne glede na starost in spol. Ekipo so  sestavljali štirje tekmovalci, v skupni rezultat pa se je štel rezultat najboljših treh. Streljalo se je z razdalje 10 m, tekmovalci pa so imeli na voljo 20 minut, neomejeno število poskusnih strelov in 10 strelov za oceno (po 5 strelov v vsako tarčo). Streljalo se je s serijsko zračno puško na tarče R-8.


Tretje mesto ekipno je dosegla ekipa Mirna2 v sestavi: Višček Žiga, Bajc Nik in Peterlin Maj. Dosegli so 148 krogov. Drugo mesto je dosegla ekipa Osnovne šole Mokronog2 v sestavi: Novak Žan, Smole Matic, Hočevar Domen in Popit Matej in dosegli so 151 krogov. Prvo mesto pa je dosegla ekipa Mokronog 6 v sestavi: Dragan Toni, Kos David, Lukek Jernej in Janeš Klenem. Dosegli so 160 krogov. Vsem ekipam so bili podeljeni pokali, prvouvrščeni pa Zbornik ZZB za vredmote NOB Slovenije 2016.
Pri posameznikih je tretje mesto zasedel Pravne Matic z 58 krogi, drugi je bil Novak Žan z 63 krogi, prvi pa Kos David z 66 krogi. Najboljšim posameznikom so bile podeljene medalje in knjižice "V spomin in opomin", ki jo je izdalo Združenje borcev za vrednote NOB Trebnje.

Ob otvoritvi in podelitvi nagrad smo obudili spomin na bivši praznik "Dan republike" in sprejem učencev osnovnih šol v pionirsko organizacijo.  Odličili smo se tudi, da bomo naslednje leto zopet organizirali strelsko tekmovanje v upanju, da se ga bo udeležilo še več ekip.

 

Boštjan SLADIČ   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDN
ZDRUŽENJE BORCEV ZA VREDN
Rimska cesta 33
Tel:(07) 304 40 53
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.