Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-5°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 7h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-5°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Razširitev Poslovne cone Prelesje


LOKALNE SKUPNOSTI, OBČINSKI SVET

| |
28.07.2016      9:08
A A

Razširitev Poslovne cone PrelesjeDeli:

ŠENTRUPERT, 28. julij 2016 – Sredi poletja se je na 14. redni seji včeraj sešel Občinski svet Občine Šentrupert, da bi potrdil dokument identifikacije investicijskega projekta investicijski program za projekt Razširitev poslovne cone Prelesje. Občina želi projekt prijaviti na razpis ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo.

 

V sklopu Poslovne cone Prelesje želijo na desni strani regionalne ceste proti Sevnici poleg obstoječega proizvodnega objekta pripraviti zemljišče za gradnjo stavb za različne poslovne dejavnosti in ga opremiti s pripadajočo infrastrukturo. Hkrati bodo na vzhodni strani cone uredili še dostopno cesto. Ocenjena vrednost investicije je milijon evrov (z DDV).

 

Razpis sofinancira takšne naložbe v 90 odstotkih, 10 odstotkov prispeva sama občina. S tem projektom bi cono razširili z vso potrebno komunalno opremo, to pomeni priključek na glavno cesto, same ceste v coni, javna razsvetljava, vodovod, kanalizacija, elektrika. V kolikor občina na razpisu ne bo uspešna, je seveda vprašanje, ali bosta obe podjetji, ki nameravata v tej coni postaviti svoje obrate, dejansko še zainteresirani. Mi verjamemo in smo se res potrudili z vso to dokumentacijo, ki smo jo danes sprejeli, da bi na tem razpisu uspeli in s tem podjetjem omogočili boljše pogoje na mednarodnem konkurenčnem trgu,“ je povedal župan Rupert Gole.

 

Osnovni cilj investicije je omogočanje razvoja majhnih in srednjih lokalnih podjetij, ki bodo tako prišla do prostora za postavitev novih proizvodnih objektov, omogočena pa bo tudi širitev proizvodnje obstoječim gospodarskim subjektom. V neposredni bližini je načrtovana tudi ureditev novega krožnega križišča na regionalni cesti, ki bo imel odcep za cono.

 

Glede na časovnico včeraj sprejetega DIIP-a naj bi bila razširitev cone končana v enem letu. Letos želijo v Šentrupertu pridobiti nepovratna sredstva Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR) – odgovor pričakujejo oktobra, izdelati potrebno projektno dokumentacijo, pridobiti zemljišča in gradbeno dovoljenje, nato pa naj bi se začela dela na terenu, ki naj bi se zaključila do konca avgusta prihodnje leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
Neznan tip datoteke
Rupert Gole o razširitve Poslovne cone Prelesje
68014_rupertgoleorazsiritivnepodjetniskeconeprelesje.mp3 (660,23 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.