Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-5°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-5°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pomoč družini na domu vse dni v letu


OBČINSKI SVET

| |
18.06.2015      8:57
A A

Pomoč družini na domu vse dni v letuObčinski svet na 6. redni seji
Občinski svet na 6. redni seji
Deli:

ŠENTRUPERT, 18. junij 2015 – Občinski svet Občine Šentrupert je na včerajšnji 6. redni seji med drugim odločil, da bodo občani lahko storitev „Pomoč družini na domu“, ki jo tudi na območju občine Šentrupert izvaja Dom starejših občanov Trebnje, uporabljali vse leto.

 

"Bistvena sprememba pri izvajanju storitve pomoč na domu bo v tej smeri, da so do sedaj uporabniki imeli na voljo storitev od ponedeljka do vključno sobote, zdaj pa bomo to razširili tudi na nedeljo in praznike. Ta potreba je bila v tej dolini zaznavana že kakšno leto, tako da je izvajalec zdaj dal pobudo za sprejem cene tudi za nedelje in praznike," je pojasnila višja svetovalka za družbene dejavnosti na Občini Šentrupert Dani Grandovec.

 

Cena efektivne ure uporabe storitve pomoči na domu med tednom je 15,72 evra, ob nedeljah in praznike pa 17,39 evra. Občina Šentrupert sofinancira 60 odstotkov cene, kar pomeni, da uporabnik med tednom za uro pomoči plača 6,29 evra, za nedelje in praznike pa 6,96 evra.

 

Vrtec Čebelica Šentrupert bo v prihodnjem šolskem letu sprejel 93 otrok, torej vse, ki bodo izpolnjevali starostne pogoje. To so člani občinskega sveta omogočili s soglasjem k sistematizaciji delovnih mest in oblikovanjem petih oddelkov v vrtcu Čebelica pri OŠ dr. Pavla Lunačka v Šentupertu. Dali so soglasje k ponovnemu imenovanju Patricije Pavlič za direktorico Centra za izobraževanje in kulturo Trebnje, v nadzorni odbor občine pa so po odstopu vseh treh članic na novo imenovali predsednico Martino Ruperčič ter članici Natašo Sokač in Martino Knific.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
Neznan tip datoteke
Dani Grandovec o pomoči na domu
43028_danigrandovecopomocinadomu.mp3 (366,45 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.