Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-5°C | -1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | 1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Večer ljudskih pesmi


KULTURA, TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
21.08.2014      7:57
A A

Večer ljudskih pesmi


Prireditev Jernejevo - zeliščarski dan v Deželi kozolcev Šentrupert se bo zaključila v Kulturnem domu Šentrupert, v soboto, 23.8.2014, ob 19.30 uri.


Mateja Gorjup, foto: Mitja Ficko
Mateja Gorjup, foto: Mitja Ficko
Deli:

Mateja Gorjup bo v Šentrupertu nastopila v sklopu prireditve Jernejevo – zeliščarski dan v Deželi kozolcev, v soboto 23.8.2014, ob 19.30 uri v Kulturnem domu Šentrupert. Posebej za ta večer je svoj repertoar slovenskih ljudskih pesmi obogatila s starimi napevi o rastlinskem svetu. Med njimi bo še posebej zanimivo slišati svojstveno avtorsko izvedbo tistih pesmi, katerim je bila melodija v času že zabrisana. Petje bo pospremila z zvenom različnih preprostih zvočil in glasbil.

 

Mateja Gorjup se kot pevka in pedagoginja že nekaj let ukvarja s poustvarjanjem ljudskih pesmi različnih slovanskih narodov. Uči se jih po posluhu, išče pa jih tako na terenu med ljudmi kot tudi v arhivski zvočni zbirki Glasbenonarodopisnega inštituta. Je raziskovalka človeškega glasu in povezav med gibom, dihom in glasom. Veliko časa posveča delu z otroki in z njimi raziskuje raznolika zvočna zvenenja. 

 

 

Organizator: Zavod Rožlin, Šentrupert

Partnerji: Občina Šentrupert | Dežela kozolcev Šentrupert, d.o.o.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Šentrupert
Občina Šentrupert
ŠENTRUPERT 33
Tel:(07) 343 46 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.