Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Rekonstrukcije in sanacije poškodovanih cest ......


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
26.03.2014      16:02
A A

Rekonstrukcije in sanacije poškodovanih cest po izgradnji daljnovoda Beričevo - KrškoFoto: Franc Judež
Foto: Franc Judež
Deli:

ELES d.o.o., sistemski operater prenosnega elektroenergetskega omrežja v Republiki Sloveniji je od leta 2010 gradil daljnovod 2x400 kV Beričevo-Krško. V letu 2013 so se zaključila vsa gradbena, strojna in elektromontažna dela, v letošnjem letu sledijo še zagonski in funkcionalni preizkusi daljnovoda in sanacija poškodb na javni infrastrukturi, ki jih je povzročila izgradnja daljnovoda. Trasa dobrih 80 kilometrov daljnovoda poteka preko 3060 parcel v lasti 1715 lastnikov v devetih občinah, od tega dobrih 10 kilometrov trase daljnovoda poteka v občini Šentrupert.

 

Občine, na območju katerih poteka trasa daljnovoda, so pred začetkom izgradnje s podjetjem Eles kot investitorjem podpisale sporazum o sanaciji javne infrastrukture po izgradnji daljnovoda. V občini Šentrupert se je sanacija in rekonstrukcija poškodovanih cest pričela in bo potekala vse do poletja. Sanirani in rekonstruirani bodo cestni odseki na podlagi izdelanih cenilnih poročil za oceno poškodb, in sicer:

-          cestni odsek Vesela Gora – Ravnice

-          del udora ceste na Veseli Gori

-          makadamski odsek proti kmetiji Krnc (Kostanjevica)

-          povezovalna cesta Zaloka – Zabukovje

-          cestni odsek gasilski dom Dolenje Jesenice – vrh klančine za Webrovim mlinom

-          prepust na Dolenjih Jesenicah

-          makadamski odsek Šentrupert – Dole

-          rekonstrukcija lokalne ceste Sotla – Zabukovje (na delu plazu pod vasjo Zabukovje)

-          rekonstrukcija dela ceste Šentrupert – Draga.

 

Dela na cestah bo v občini Šentrupert izvajal koncesionar za vzdrževanje občinskih cest, GM Kuselj Anica Kuselj s.p. Dela izvajalca bo spremljal strokovni sodelavec Občine Šentrupert, Franc Judež, tel. št. 34-34-604, franc.judez@sentrupert.si, ki je dosegljiv za vsa morebitna vprašanja in pojasnila v zvezi s sanacijami poškodovanih cest po izgradnji daljnovoda Beričevo – Krško.

 

Občinska uprava Občine Šentrupert
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!