Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

delno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 22°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
4°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vrabček Čivi v Deželi kozolcev


KULTURA, DOGODKI

| |
10.06.2014      10:30
A A

Vrabček Čivi v Deželi kozolcev


Z nastajanjem Dežele kozolcev v Šentrupertu je nastajala tudi knjiga kratkih pravljic oziroma kratkih zgodb pisateljice Darinke Kobal z naslovom Vrabček Čivi v Deželi kozolcev. Knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev smo predstavili v soboto, 7. junija 2014, v okviru Festivala druženja v Deželi kozolcev.


Ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek in pisateljica Darinka Kobal, foto: Mojca Žnidaršič, Dolenjski list
Ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek in pisateljica Darinka Kobal, foto: Mojca Žnidaršič, Dolenjski list
Deli:

K zgodbicam, ki jih je zapisala pisateljica Darinka Kobal, je svoje ilustracije prispevala ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek. Ob predstavitvi knjige je v uvodu župan Rupert Gole povedal, da je za Občino Šentrupert pomembna skrb za ohranjanje kulturne dediščine in knjiga Vrabček Čivi v Deželi kozolcev predstavlja zapis kulturne dediščine v besedi in sliki.

 

Moderator predstavitve, gospod Jože Zupan, ki v letošnjem letu vseskozi skrbi za prijetne bralne večere v Deželi kozolcev, je tudi tokrat v prisrčnem vzdušju predstavil knjigo, kot jo doživlja sam ter v nadaljevanju povabil pisateljico Darinko Kobal in ilustratorko Alenko Vuk Trotovšek, da sta spregovorili o nastajanju zgodbic in ilustracij, katerih namen je, da že na prvi pogled privabita bralca, da ga popelje na potovanje po Deželi kozolcev.

 

Knjiga Vrabček Čivi v Deželi kozolcev je po besedah pisateljice primerna tako za mladega bralca, ki se iz zgodbic lahko veliko nauči o kulturni dediščini povezani s kozolci kot tudi starejšega bralca, ki je nekoč sam bil del te kulturne dediščine in ki mu zgodbice obudijo spomin na preteklost, ko so bili kozolci še resnično »živi«.

 

V soboto, 7. junija 2014 smo knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev pospremili na njeno pot do bralcev in ji zaželeli veliko »obiskovalcev«, hkrati pa smo doživeli zelo prisrčno in prijetno druženje s pisateljico Darinko Kobal in ilustratorko Alenko Vuk Trotovšek, ki ga je organizirala Občina Šentrupert in ki ga je odlično vodil gospod Jože Zupan.

 

Knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev lahko kupite v trgovini s spominki Dežele kozolcev Šentrupert. Kontakt: telefon: 08 20 52 855, E-pošta: info@dezelakozolcev.si .

 

Mateja Jazbec, Občina Šentrupert
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!