Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
4°C | 13°C
torek, 24.10.2016
9°C | 20°C
sreda, 25.10.2016
12°C | 22°C
četrtek, 26.10.2016
13°C | 14°C
petek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vrabček Čivi v Deželi kozolcev


KULTURA, DOGODKI

| |
10.06.2014      10:30
A A

Vrabček Čivi v Deželi kozolcev


Z nastajanjem Dežele kozolcev v Šentrupertu je nastajala tudi knjiga kratkih pravljic oziroma kratkih zgodb pisateljice Darinke Kobal z naslovom Vrabček Čivi v Deželi kozolcev. Knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev smo predstavili v soboto, 7. junija 2014, v okviru Festivala druženja v Deželi kozolcev.


Ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek in pisateljica Darinka Kobal, foto: Mojca Žnidaršič, Dolenjski list
Ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek in pisateljica Darinka Kobal, foto: Mojca Žnidaršič, Dolenjski list
Deli:

K zgodbicam, ki jih je zapisala pisateljica Darinka Kobal, je svoje ilustracije prispevala ilustratorka Alenka Vuk Trotovšek. Ob predstavitvi knjige je v uvodu župan Rupert Gole povedal, da je za Občino Šentrupert pomembna skrb za ohranjanje kulturne dediščine in knjiga Vrabček Čivi v Deželi kozolcev predstavlja zapis kulturne dediščine v besedi in sliki.

 

Moderator predstavitve, gospod Jože Zupan, ki v letošnjem letu vseskozi skrbi za prijetne bralne večere v Deželi kozolcev, je tudi tokrat v prisrčnem vzdušju predstavil knjigo, kot jo doživlja sam ter v nadaljevanju povabil pisateljico Darinko Kobal in ilustratorko Alenko Vuk Trotovšek, da sta spregovorili o nastajanju zgodbic in ilustracij, katerih namen je, da že na prvi pogled privabita bralca, da ga popelje na potovanje po Deželi kozolcev.

 

Knjiga Vrabček Čivi v Deželi kozolcev je po besedah pisateljice primerna tako za mladega bralca, ki se iz zgodbic lahko veliko nauči o kulturni dediščini povezani s kozolci kot tudi starejšega bralca, ki je nekoč sam bil del te kulturne dediščine in ki mu zgodbice obudijo spomin na preteklost, ko so bili kozolci še resnično »živi«.

 

V soboto, 7. junija 2014 smo knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev pospremili na njeno pot do bralcev in ji zaželeli veliko »obiskovalcev«, hkrati pa smo doživeli zelo prisrčno in prijetno druženje s pisateljico Darinko Kobal in ilustratorko Alenko Vuk Trotovšek, ki ga je organizirala Občina Šentrupert in ki ga je odlično vodil gospod Jože Zupan.

 

Knjigo Vrabček Čivi v Deželi kozolcev lahko kupite v trgovini s spominki Dežele kozolcev Šentrupert. Kontakt: telefon: 08 20 52 855, E-pošta: info@dezelakozolcev.si .

 

Mateja Jazbec, Občina Šentrupert

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šentrupert? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Šentrupert
Občina Šentrupert
ŠENTRUPERT 33
Tel:(07) 343 46 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.