Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno oblačno
Danes in jutri bo v jugozahodni Sloveniji, občasno pa tudi v delu osrednje in južne Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno z občasno zmerno oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla. Na Primorskem bo danes še pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem okoli 3, najvišje dnevne od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
-2°C | 5°C
ponedeljek, 05.12.2016
0°C | 3°C
torek, 06.12.2016
1°C | 9°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 6°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OPO Sv. Rupert praznuje 15. obletnico ......


KULTURA

| |
10.03.2014      7:47
A A

OPO Sv. Rupert praznuje 15. obletnico delovanja


OPO Sv. Rupert je v letu 2013 izpeljal kar nekaj zelo zahtevnih projektov. Vrhunec je bil vsekakor koncert ob otvoritvi Dežele kozolcev, in nastop na festivalu v Schladmingu.


nastop na festivalu v Schladmingu
nastop na festivalu v Schladmingu
Deli:

Oba koncerta sta bila izvedena na zelo visoki ravni zahtevnosti, kar so potrdile tudi pohvale zelo uglednih gostov (predsednik države g. Borut Pahor). V Schladmingu je orkester prejel prestižno pohvalo za izvedbo enih najkvalitetnejših programov od direktorja festivala g. J. MӦsenbichler-ja. Na podlagi te izvedbe je orkester povabljen na festival pihalnih orkestrov v Pragi 2014.

 

Konec septembra je orkester napolnil telovadnico OŠ Šentrupert, kjer je navdušil z izredno zanimivim narodno-zabavnim programom. Leto pa je zaključil z novoletnim koncertom v dvorani OŠ Mirna. Program je bil po pričakovanjih  na visokem nivoju. Koncert je bil posnet v živo, ob obletnici pa bo izšla tudi nova CD zgoščenka.

 

Trenutno se že pripravljamo na izvedbo naslednjega projekta, ki naj bi se odvijal v mesecu maju. Koncert bo izpeljan v nekoliko drugačni obliki kot ste bili vajeni do sedaj.

 

Največji dogodek leta 2014 bo prav gotovo koncert ob 15. obletnici delovanja, ki je predviden konec leta v sklopu novoletnega koncerta. Za ta prestižen dogodek pripravljamo pravo ekskluzivo na ravni orkestrske glasbe. Izvedena bodo dela  največjih svetovnih imen na področju klasične glasbe. Nekaj od del bo v Sloveniji doživelo premiero in to prav v Šentrupertu.

 

Društvo se zahvaljuje občini Šentrupert za dolgoletno podporo in seveda tudi vsem ostalim sponzorjem in posameznikom, ki ste kakorkoli pomagali pri izvedbi posameznih projektov.

 

                                                                                                                          OPO Sv. Rupert

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KUD OPO SV.RUPERT ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KUD OPO SV.RUPERT ŠENTRUPERT
KUD OPO SV.RUPERT ŠENTRUPERT
ŠENTRUPERT 0033
Tel:031 306 063
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
05.12.2016 | Šole in vrtci
Božično novoletni bazar
05.12.2016 Ni kategorije
Citypark bo obiskal Miklavž

Bodite prvi pri oddaji mnenja.