Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo oblačno in ponekod bodo občasno še krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 14°C
ponedeljek, 24.04.2017
4°C | 18°C
torek, 25.04.2017
8°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 21°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OPO Sv. Rupert praznuje 15. obletnico ......


KULTURA

| |
10.03.2014      7:47
A A

OPO Sv. Rupert praznuje 15. obletnico delovanja


OPO Sv. Rupert je v letu 2013 izpeljal kar nekaj zelo zahtevnih projektov. Vrhunec je bil vsekakor koncert ob otvoritvi Dežele kozolcev, in nastop na festivalu v Schladmingu.


nastop na festivalu v Schladmingu
nastop na festivalu v Schladmingu
Deli:

Oba koncerta sta bila izvedena na zelo visoki ravni zahtevnosti, kar so potrdile tudi pohvale zelo uglednih gostov (predsednik države g. Borut Pahor). V Schladmingu je orkester prejel prestižno pohvalo za izvedbo enih najkvalitetnejših programov od direktorja festivala g. J. MӦsenbichler-ja. Na podlagi te izvedbe je orkester povabljen na festival pihalnih orkestrov v Pragi 2014.

 

Konec septembra je orkester napolnil telovadnico OŠ Šentrupert, kjer je navdušil z izredno zanimivim narodno-zabavnim programom. Leto pa je zaključil z novoletnim koncertom v dvorani OŠ Mirna. Program je bil po pričakovanjih  na visokem nivoju. Koncert je bil posnet v živo, ob obletnici pa bo izšla tudi nova CD zgoščenka.

 

Trenutno se že pripravljamo na izvedbo naslednjega projekta, ki naj bi se odvijal v mesecu maju. Koncert bo izpeljan v nekoliko drugačni obliki kot ste bili vajeni do sedaj.

 

Največji dogodek leta 2014 bo prav gotovo koncert ob 15. obletnici delovanja, ki je predviden konec leta v sklopu novoletnega koncerta. Za ta prestižen dogodek pripravljamo pravo ekskluzivo na ravni orkestrske glasbe. Izvedena bodo dela  največjih svetovnih imen na področju klasične glasbe. Nekaj od del bo v Sloveniji doživelo premiero in to prav v Šentrupertu.

 

Društvo se zahvaljuje občini Šentrupert za dolgoletno podporo in seveda tudi vsem ostalim sponzorjem in posameznikom, ki ste kakorkoli pomagali pri izvedbi posameznih projektov.

 

                                                                                                                          OPO Sv. Rupert
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KUD OPO SV.RUPERT ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KUD OPO SV.RUPERT ŠENTRUPERT
KUD OPO SV.RUPERT ŠENTRUPERT
ŠENTRUPERT 0033
Tel:031 306 063

Bodite prvi pri oddaji mnenja.