Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-5°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-5°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Odmevna projekcija filma Razredni sovražnik v ......


KULTURA

| |
28.07.2014      8:45
A A

Odmevna projekcija filma Razredni sovražnik v Deželi kozolcev


Občina Šentrupert in Javni sklad RS za kulturne dejavnosti OI Trebnje ter Dežela kozolcev so letos združili moči in se odločili, da krajanom ponudijo novo poletno dogajanje, letni kino v Deželi kozolcev.


Špela Novak o filmu in svoji vlogi v njem, Foto: Anže Z.
Špela Novak o filmu in svoji vlogi v njem, Foto: Anže Z.
Deli:

Odločitev, kateri film ponuditi občinstvu se je sprva zdela težka, vendar pa je pregled slovenskih filmov zadnjih let postregel z očitno odločitvijo, ki se je izkazala tudi za pravo. Razredni sovražnik Roka Bička, film, ki še vedno prejema številne nagrade, tako v slovenskem kot evropskem prostoru, je pritegnil lepo število gledalcev.

Na začetku prireditve sta zbrane pozdravili občinska svetnica Ruža Brcar in posebna gostja, igralka Špela Novak. Slednja je v pogovoru s Petro Krnc razkrila kako je bilo sodelovati pri tem filmu in kakšno sled je pustil v njenem življenju. Da se je film dotaknil prav vseh priča že to, da so ga gledalci na koncu nagradili z aplavzom.

Dogodek je bil v kraju zelo lepo sprejet, zato lahko z gotovostjo rečemo, da se letnemu kinu v Šentrupertu obeta svetla prihodnost.

 

Za kino vzdušje so s svojo gostinsko ponudbo dodatno poskrbele tudi Društvo podeželskih žena in deklet Šentrupertske šmarnice ter Dežela kozolcev.

 

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti OI Trebnje

 

 
Povezave:Rtvslo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.