Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še se bodo pojavljale padavine, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
13°C | 18°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 13°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
6°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Območno srečanje pevcev ljudskih pesmi in ......


KULTURA

| |
13.06.2016      11:25
A A

Območno srečanje pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih vižDeli:

Petkovo Območno srečanje pevcev ljudskih pesmi in godcev ljudskih viž z območnih izpostav Krško, Sevnica in Trebnje je potekalo v zavetju Jurgličevega toplarja v Deželi kozolcev, ob povezovanju Mojce Mežik in v organizaciji trebanjske območne izpostave Javnega sklada za kulturne dejavnosti.  

Nastopilo je osem skupin in sicer iz sevniške izpostave:  dvojčici  Anica in Slavica z Blance, skupina Florjan PGD Sevnica, pevci folklorne skupine Spomin Društva upokojencev Sevnica in ženski pevski zbor Azalea Boštanj, iz krškega območja so pod kozolci zapele pevke DPŽ pod Gorjanci  iz DPŽ Pod Gorjanci Kostanjevica na Krki ter iz temeniške in mirnske doline Vaški pevci iz Šentruperta, Pevska skupina Ragle iz Trebnjega ter Pevci in godci Trebelnega.

Srečanje so popestrili člani moškega pevskega zbora iz Francije, ki so prijatelji Moškega pevskega zbora vinogradnikov Šentrupert in ravno v tem času na turneji po Sloveniji.

Srečanje je namenjeno obujanju in ohranjanju pevskega izročila ter javnemu prikazu ustvarjanja skupin in posameznikov v tekoči  sezoni.

Hkrati je srečanje spremljala tudi strokovna spremljevalka dr. Mojca Kovačič z Glasbenonarodopisnega inštituta  Ljubljana, ki je po srečanju z vodji skupin opravila pogovor o njihovem nastopu in jim podelila napotke za uspešno nadaljnje delo in ohranjanje pevskega izročila.

Za pomoč pri izvedbi dogodka se zahvaljujemo Deželi kozolcev ter za finančno podporo Občini Šentrupert, Mokronog-Trebelno in Trebnje ter Javnemu skladu RS za kulturne dejavnosti. 

Besedilo in fotografije: JSKD OI Trebnje

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.