Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-6°C | -1°C
torek, 17.01.2017
-3°C | -2°C
sreda, 18.01.2017
-5°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-9°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-9°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-6°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nastop MePZ DU Šentrupert v Cankarjevem domu...


KULTURA, DRUŠTVA

| |
13.10.2016      8:03
A A

Nastop MePZ DU Šentrupert v Cankarjevem domuDeli:

Letos so se člani Mešanega pevskega zbora Društva upokojencev Šentrupert udeležili 16. Festivala za tretje življenjsko obdobje v Cankarjeven domu. Glasbena zgodbica je v kulturnem programu zajemala vsebino: starost, mladost in sedanjost. Trud zbora je bil z nastopom moralno poplačan, saj je dobremu povezovalcu v CD kar jemalo sapo od zadovoljstva in je odkritosrčno pohvalil pevce, ker takih nastopov, kot je bil njihov, še niso bili vajeni.

Obiskovalci so pozorno spremljali nastop in med njimi so srečali več znanih obrazov, tudi Karla Erjavca in predsednika vlade Mira Cerarja.

Pred nastopom so se večkrat srečali tudi z vprašanjem, kako neki lahko  pridemo do CD v Ljubljani!

Kako neki, kar tako že ne!

Najprej te morajo opaziti izven domačega kraja in kar na lepem nimaš niti želje do domače hvale vredne pozornosti.

Na začetku pevske poti so bili najprej prijetni rezultati, ob spremstvu najrazličnejše oblike treme pri posameznikih. Nato so v letu 2016 v domači občini prikorakali že do 7. Koncerta zbora. Zaneslo jih je tudi v Šentlovrenc, odneslo v Kočevje na revijo pevskih zborov in mimogrede še na pevsko revijo JSKD Trebnje.

Sledila so povabila, nato razpisi, pa oblikovanje novega pevskega nastopa in rezultat je tukaj!

Zavedajo se svoje odgovornosti, zato so v CD zastopali našo občino z veseljem, zadovoljstvom in ponosom. Na vsakem koraku pa so se spominjali vseh, še posebej profesorja Jožeta Zupana z željo vsega lepega.

Hvala vsem, ki podpirate dejavnost pevskega zbora, hvala Borutu Kolencu, posebej pa pevcem zbora.


Z veseljem zapisala

Duška Lah Peček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠENTRUPERT
ŠENTRUPERT 0044
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.