Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

pretežno oblačno
Zvečer se bodo nevihte prenehale pojavljati. Ponoči in zjutraj bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
13°C | 27°C
četrtek, 25.05.2017
9°C | 20°C
petek, 26.05.2017
9°C | 23°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 23°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Pridobljeno gradbeno dovoljenje za inovativno ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
14.04.2014      11:37
A A

Pridobljeno gradbeno dovoljenje za inovativno malo čistilno napravo projekta RusaLCADeli:

Občina Šentrupert je s pridobitvijo gradbenega dovoljenja naredila nov, pomemben  korak pri realizaciji LIFE+ projekta RusaLCA (LIFE12ENV/SI/1000443). S tem pilotskim projektom namreč Občina Šentrupert rešuje tako vprašanje čiščenja komunalne odpadne vode kakor tudi področje zmanjšanja porabe pitne vode. Mala čistilna naprava, ki bo zgrajena v Občini Šentrupert, se bo nahajala ob vodotoku Bistrica in bo namenjena čiščenju komunalnih odpadnih voda naselja Poštaje. Voda, ki bo konvencionalno očiščena v mali čistilni napravi, bo v drugi fazi dodatno očiščena z inovativnim postopkom remediacije z uporabo nanodelcev ničvalentnega železa in sicer do takšne stopnje, da bo pridobila status pitne vode. Preko povratne zanke bo nato vrnjena uporabnikom. Voda bo sicer ustrezala kriterijem za pitno vodo, kljub temu pa ni predvideno, da bodo uporabniki to vodo pili. Namenjena bo za zalivanje, pranje avtomobilov, kot požarna voda in podobno. Na ta način pričakujemo, da se bo poraba pitne vode zmanjšala za približno 30 %.

 

Projekt LIFE RusaLCA sofinancira Evropska komisija preko Program LIFE+ in zagotavlja polovico sredstev za izvedbo projekta, ki bo skupaj zahteval investicijo v višini 852.388 EUR. Raziskovalno in strokovno zahteven projekt bo potekal do konca leta 2016, mala čistilna naprava pa bo predvidoma dokončana v letu 2015.

 

Prepričani smo, da se bodo pridobljeno znanje in dobra praksa širili naprej, saj bo tovrsten sistem upravljanja voda dober zgled za druga podobna področja po Sloveniji.

 

Več informacij o projektu je na voljo na spletni strani www.rusalca.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!