Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
4°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 18°C
torek, 02.05.2017
7°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Obisk romarjev iz župnije Makole


VERSKE

| |
10.03.2014      17:33
A A

Obisk romarjev iz župnije Makole


Kako lepo je, ko se povežemo ljudje različnih župnij, skupaj zapojemo in se poveselimo. Tako smo se župljani šentiljske župnije družili z romarji iz župnije Makole, ki so nas skupaj s svojim župnikom g. Tonijem Kmetom obiskali v soboto, 1.marca.


Deli:

V preteklem letu smo romarji iz naše župnije obiskali župnijo Makole kar dvakrat. Najprej ob našem romanju v Studenice, Makole, Štatenberg in na Ptujsko Goro v mesecu novembru, ko smo obiskali g. Tonija Kmeta, ki je v lanskem letu nekaj časa služboval v naši župniji. Zatem pa še ob ogledu živih jaslic v Studenicah v mesecu decembru. Obakrat so nas župljani Makol zelo gostoljubno sprejeli.

V želji, da jim njihovo dobroto vsaj delno povrnemo, smo jih povabili, da tudi sami obiščejo našo župnijo. Tako smo ob njihovem obisku najprej skupaj prisostvovali sveti maši v naši župnijski cerkvi, zatem smo se družili ob dobri kapljici in pecivu v dvorani župnijskega doma. Sveto mašo sta skupaj darovala g. Toni Kmet in naš župnijski upravitelj g. Igor I. Novak, ki  je po koncu svete maše obiskovalcem predstavil zgodovino naše župnije in župnijske cerkve. Ponosni smo, da lahko obiskovalcem pokažemo tako urejeno in vzdrževano župnijsko cerkev, za kar se imamo zahvaliti našemu pokojnemu župniku g. Janezu Horvatu.

Veseli smo, da so se župljani Makol na naše povabilo odzvali v tako velikem številu. Verjamem, da jih tudi sami kmalu ponovno obiščemo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ANTONA RAVŠLA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO ANTONA RAVŠLA
DRUŠTVO ANTONA RAVŠLA
SLOVENSKA ULICA 26
Tel:(02) 651 56 81
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017 | Družabni dogodki
Postavitev majskega drevesa na Zg. Velki
29.04.2017 | Družabni dogodki
Postavitev majskega drevesa na Zg. Velki

Bodite prvi pri oddaji mnenja.