Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno jasno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
11°C | 22°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 19°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Skrivni dnevnik v Muzeju norosti


KULTURA

| |
17.04.2017      15:05
A A

Skrivni dnevnik v Muzeju norostiDeli:

V Muzeju norosti na Tratah že tretje leto poteka bralni krožek, katerega namen je druženje in povezovanje ljubiteljev knjig, ne glede na leta, izobrazbo, spol, politično prepričanje ali narodno pripadnost.

 

V petek, 14. aprila, smo se v bralnem krožku v Muzeju norosti pogovarjali o romanu “Skrivni dnevnik Hendrika Groena, starega 83 let in 1/4”, izpod peresa Hendrika Groena, nizozemskega avtorja pod psevdonimom.

 

Junak v središču romana se v zrelih letih sprašuje, kako osmisliti življenje po tem, ko je pristal v domu za starejše. Kako v drobnih trenutkih in družbi sovrstnikov preživeti čim bolje in čim lepše. Hendrik nam naslika utrinke iz življenja, ki je ujeto v (ne)smiselna pravila, kot jih proizvajajo institucije. Če je slabo vreme, uporabniki ne smejo na zrak, saj lahko zbolijo, si zlomijo kolk ali se kako drugače poškodujejo... Pa vendarle s pozitivnim odnosom do življenja so se stkala prijateljstva, ki so tudi znotraj institucije našla izhode in stranpoti, ki so življenju dala pristnost in osmislila vsakdan.

 

Čeprav so se med udeleženci bralnega krožka mnenja glede knjige delila, smo se strinjali, da se v starajoči se družbi vse premalo pogovorjamo o tem življenjskem obdobju in da je bralni krožek vsekakor eden od načinov druženja vseh generacij. Na žalost pa so tovrstna druženja manj dostopna tistim, ki so sami in brez prevoza. Toda s skupnimi močmi je mogoče premagati tudi takšne ovire.

 

Mladinski knjigi se iskreno zahvaljujemo, da nam je podarila tri izvode romana “Skrivni dnevnik Hendrika Groena, starega 83 let in 1/4”, ki ga toplo priporočamo v branje, saj se boste ob njem ne le veliko naučili, pač pa tudi nasmejali in sprostili.

Hkrati pa vas že vabimo, da se nam pridružite v petek, 12. maja 2017, ob 19 uri, ko se bomo pogovarjali o delu z naslovom "Ni še mrak", letošnjega Nobelovega nagrajenca Boba Dylana.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ZAVOD MUZEJ NOROSTI, TRATE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
26.04.2017 | Družabni dogodki
Jože Marolt: "Od Vancuvra do Toronta"
26.04.2017 | Družabni dogodki
Jože Marolt: "Od Vancuvra do Toronta"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.