Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
-2°C | 6°C
torek, 06.12.2016
-3°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 6°C
četrtek, 08.12.2016
-6°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pohod TD Brloga ob krščanskem prazniku ......


ŠPORT, KULTURA

| |
27.01.2014      18:49
A A

Pohod TD Brloga ob krščanskem prazniku svečnica


Svečnico obhajamo 2. februarja, natančno 40 dni po Božiču. V katoliški zavesti in tradiciji svečnica obeležuje zadnji praznik božičnega časa. To je dan, ko pospravimo jaslice in prenehamo peti božične pesm


Utrinki z lanskega pohoda
Utrinki z lanskega pohoda
Deli:

 

V današnjih dneh obhajamo svečnico predvsem kot praznik luči. Obhajamo jo v dneh, ko so dnevi malenkost daljši in je že slutiti pomlad, ki prinaša več luči, po kateri so nekdaj hrepeneli vso dolgo zimo. Svečnica ima svoje ime po sveči oz. luči, prav tako tudi mesec februar – svečan.

 

Kot vsako leto, tudi letos, Turistično društvo Brloga, prireja tradicionalni pohod ob svečnici.

 

V petek, 31. 1. 2014 se bomo ob 18-ih zvečer zbrali pred občinsko stavbo, od koder bomo z baklami v rokah krenili proti Novinam. Na poti smo organizatorji poskrbeli za krajše postanke, ob katerih se bomo malce okrepčali in spočili. Pohod bomo zaključili z večerjo v Štajerskem hramu.

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BRLOGA ŠENTILJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!