Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
3°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
2°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
7°C | 20°C
torek, 25.10.2016
10°C | 21°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pohod TD Brloga ob krščanskem prazniku ......


ŠPORT, KULTURA

| |
27.01.2014      18:49
A A

Pohod TD Brloga ob krščanskem prazniku svečnica


Svečnico obhajamo 2. februarja, natančno 40 dni po Božiču. V katoliški zavesti in tradiciji svečnica obeležuje zadnji praznik božičnega časa. To je dan, ko pospravimo jaslice in prenehamo peti božične pesm


Utrinki z lanskega pohoda
Utrinki z lanskega pohoda
Deli:

 

V današnjih dneh obhajamo svečnico predvsem kot praznik luči. Obhajamo jo v dneh, ko so dnevi malenkost daljši in je že slutiti pomlad, ki prinaša več luči, po kateri so nekdaj hrepeneli vso dolgo zimo. Svečnica ima svoje ime po sveči oz. luči, prav tako tudi mesec februar – svečan.

 

Kot vsako leto, tudi letos, Turistično društvo Brloga, prireja tradicionalni pohod ob svečnici.

 

V petek, 31. 1. 2014 se bomo ob 18-ih zvečer zbrali pred občinsko stavbo, od koder bomo z baklami v rokah krenili proti Novinam. Na poti smo organizatorji poskrbeli za krajše postanke, ob katerih se bomo malce okrepčali in spočili. Pohod bomo zaključili z večerjo v Štajerskem hramu.

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BRLOGA ŠENTILJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!