Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 31.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
5°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 24°C
nedelja, 02.04.2017
4°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
6°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 30.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

LIKOVNA ZGODBA V HIŠI ZGODB


TURIZEM, UMETNOST

| |
19.09.2016      12:59
A A

LIKOVNA ZGODBA V HIŠI ZGODBDeli:

LIKOVNA ZGODBA V HIŠI ZGODB

V soboto 17. septembra so v Muzeju in galeriji Methansova hiša na Zgornjem Dražen vrhu pripravili: "Dan ustvarjalnosti in odprtih vrat".Tega dne so si obiskovalci hiše lahko ogledali bogato etnološko zbirko ter aktualno likovno razstavo. Vzporedno je potekala ustvarjalna likovna delavnica priznanih likovnih umetnikov iz Slovenije in Avstrije, ki jo je lastnik Leopold Methans poimenoval »LIKOVNA ZGODBA V HIŠI ZGODB«.Sodelovali so : Bogdan Čobal, Erna Ferjanič, Rado Jerič,Metka Lipnik,Leopold Methans, Tatjana Mijatović,Vinko Prislan, Jerneja Smolnikar, Maja Šivec, Dana Štrucelj, Irena Zemljič Gajser in umetniki iz Avstrije- Helmut Blažej, Albert Messner in Helga Maria Niederl. Hiša je v preteklosti gostila številne likovnike, tam so se odvile številne likovne kolonije in slikarska srečanja, je pa tokratna likovna delavnica prva v organizaciji lastnika hiše.

Večina umetnikov je bila prvič v Methansovi hiši. Niso skrivali navdušenja nad urejenostjo hiše in gostoljubnostjo družine Methans. Seveda je gostitelj poskrbel tudi za originalno darilo, ki ga nekako že tradicionalno podari novim obiskovalcem hiše – to je popotniška culica z mamljivo kulinarično vsebino. Energija hiše in gostiteljev, dobra volja in delovna vnema likovnikov je botrovala k temu, da je nastalo veliko število likovnih del. Likovniki  so ustvarjali vsak v svoji poljubni tehniki in tematiki.Delovni dan so strnili s pokušino vina vinogradništvaŠenveter ob glasbeni spremljavi Roka Methansa s svojimi prijatelji, seveda pa ni manjkalo tudi kulinaričnih dobrot gostiteljice hiše.

V galeriji Methansove hiše bodo pripravili razstavo nastalih del,ki jo bodo javnosti predstavili 22.oktorbra ob 17.00 uri. Likovna dela bo javnosti predstavil likovni kritik Mario Berdič.

 

Besedilo : Tatjana Mijatović
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentilj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.03.2017
Danes ni dogodkov.
31.03.201 | Tečaji in delavnice
POSLOVNI DETOX
03.04.201 | Tečaji in delavnice
NOVA ZAČETNA SKUPINA RAČUNALNIŠKEGA TEČAJA
05.04.2017 | Tečaji in delavnice
ZELIŠČNA DELAVNICA V MEDGENERACIJSKEM CENTRU
31.03.201 | Tečaji in delavnice
POSLOVNI DETOX
03.04.201 | Tečaji in delavnice
NOVA ZAČETNA SKUPINA RAČUNALNIŠKEGA TEČAJA
05.04.2017 | Tečaji in delavnice
ZELIŠČNA DELAVNICA V MEDGENERACIJSKEM CENTRU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.