Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo povečini pretežno oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno, le na severovzhodu bo sprva še delno jasno. V zahodni polovici države se bodo pričele pojavljati padavine, drugod bo sprva še povečini suho. Jugozahodni veter se bo potopoma polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 11 stopinj C.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.02.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
3°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 19h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Praznovali smo god šempetrskega zavetnika sv. ......


TURIZEM, VERSKE

| |
30.06.2014      16:00
A A

Praznovali smo god šempetrskega zavetnika sv. PetraŠempetrska župnijska cerkev posvečena Sv. Petru po katerem nosi kraj ime.
Šempetrska župnijska cerkev posvečena Sv. Petru po katerem nosi kraj ime.
Deli:

V soboto, 28., in nedeljo, 29. junija, je bilo v Šempetru še posebej slovesno. 29. junija namreč goduje krajevni zavetnik Sv. Peter in kot tradicionalno so Kulturno umetniško društvo Šempeter, Župnija Šempeter pri Gorici, Krajevni odbor Šempeter ter Društvo žena in deklet Šempeter oblikovali dogajanje, ki je obeležilo dvodnevno dogajanje. Začelo se je v soboto z Gostilno pri Nutovih na župnijskem dvorišču, kjer so s pesmijo, plesom in humorjem  postregli člani in članice Kulturno umetniškega društva Šempeter (Dramska sekcija, Župnijski MePZ in Komorni zbor Muzika) ter Folklorne skupine Gartrož iz Nove Gorice. Popeljali so nas v čas pred drugo svetovno vojno, ko je bila slovenska pesem prepovedana, vendar so domoljubi vseeno izkoristili vsako priložnost, da so s pesmijo  izrazili svojo pripadnost svojemu narodu. Gostilna pri Nutovih je bila prizorišče, kjer so se izmenjevali strah in pogum, sovraštvo in ljubezen, pesem in ples,  žalost in smeh, zmaga pa neizmerna volja do življenja, ki ji niti težke razmere ne morejo do živega.

 

Dogajanje se je nadaljevalo v nedeljo dopoldan, ko so se najprej po trgu sprehodle šempetrske noše, temu pa je sledila slovesna sv. maša, ki jo je ob somaševanju domačega župnika daroval letošnji zlatomašnik Anton Gleščič, župnik iz Vrtojbe. Po daritvi je sledil blagoslov kruha in vina, ki so ga nato razdelili vsem zbranim na družabnem srečanju.

 

Nekaj utrinkov dogajanja ob šempetrski šagri si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustovanje 2017
25.02.2017 | Družabni dogodki
Metal mask night, koncert
24.02.2017 | Turizem
Karel Bizjak - 50-letnica kolesarskih popotovanj, potopisno predavanje
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustovanje 2017
25.02.2017 | Družabni dogodki
Metal mask night, koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.