Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Praznovali smo god šempetrskega zavetnika sv. ......


TURIZEM, VERSKE

| |
30.06.2014      16:00
A A

Praznovali smo god šempetrskega zavetnika sv. PetraŠempetrska župnijska cerkev posvečena Sv. Petru po katerem nosi kraj ime.
Šempetrska župnijska cerkev posvečena Sv. Petru po katerem nosi kraj ime.
Deli:

V soboto, 28., in nedeljo, 29. junija, je bilo v Šempetru še posebej slovesno. 29. junija namreč goduje krajevni zavetnik Sv. Peter in kot tradicionalno so Kulturno umetniško društvo Šempeter, Župnija Šempeter pri Gorici, Krajevni odbor Šempeter ter Društvo žena in deklet Šempeter oblikovali dogajanje, ki je obeležilo dvodnevno dogajanje. Začelo se je v soboto z Gostilno pri Nutovih na župnijskem dvorišču, kjer so s pesmijo, plesom in humorjem  postregli člani in članice Kulturno umetniškega društva Šempeter (Dramska sekcija, Župnijski MePZ in Komorni zbor Muzika) ter Folklorne skupine Gartrož iz Nove Gorice. Popeljali so nas v čas pred drugo svetovno vojno, ko je bila slovenska pesem prepovedana, vendar so domoljubi vseeno izkoristili vsako priložnost, da so s pesmijo  izrazili svojo pripadnost svojemu narodu. Gostilna pri Nutovih je bila prizorišče, kjer so se izmenjevali strah in pogum, sovraštvo in ljubezen, pesem in ples,  žalost in smeh, zmaga pa neizmerna volja do življenja, ki ji niti težke razmere ne morejo do živega.

 

Dogajanje se je nadaljevalo v nedeljo dopoldan, ko so se najprej po trgu sprehodle šempetrske noše, temu pa je sledila slovesna sv. maša, ki jo je ob somaševanju domačega župnika daroval letošnji zlatomašnik Anton Gleščič, župnik iz Vrtojbe. Po daritvi je sledil blagoslov kruha in vina, ki so ga nato razdelili vsem zbranim na družabnem srečanju.

 

Nekaj utrinkov dogajanja ob šempetrski šagri si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.