Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-4°C | 11°C
torek, 23.01.2017
-4°C | 10°C
sreda, 24.01.2017
-3°C | 8°C
četrtek, 25.01.2017
-1°C | 7°C
petek, 26.01.2017
-5°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Uspelo pustovanje 2013


NOVICE

| |
11.02.2013      15:57
A A

Uspelo pustovanje 2013(Foto: Leo Caharija)
(Foto: Leo Caharija)
Deli:

V soboto, 9. februarja, je v Šempetru pri Gorici potekalo tradicionalno pustovanje, ki je letos pritegnilo še več obiskovalcev kot lani. Ob 13.30 so najprej prišli na svoj račun otroci, ki so skupaj z animatorjem Stenom Vilarjem rajali vse do 15. ure, ko se je začel veliki pustni sprevod vozov in skupinskih mask iz Slovenije ter zamejstva. Petčlanska komisija, ki je ocenjevala izvirnost zamisli, ustvarjalnost, koreografijo, kakovost izdelave oblek in pustnega voza, je imela kar precej dela, da je med udeleženci izbrala najboljše. Med vozovi je najbolj navdušila stvaritev Kulturno umetniškega društva Šempeter Luft: bio letalo – kokoš z elegantnimi stevardesami in drugim letališkim osebjem. Na drugo mesto se je uvrstilo Kulturno društvo Skala iz Gabrij z vozom Spust po Vipavi proti poplavi, na tretje mesto pa se je uvrstilo Turistično društvo Tolmin z vozom Grafava Uada Grofova voda. Med skupinami so bili najbolj prepričljivi taborniki Podgorski rod Kuteževo z Ledeno dobo, drugi so bili člani Športnega društva Morsko z Morščanskimi puntarji, tretje mesto pa so zasedli Pustno društvo Trnovo in njihove Čebele s čebelarji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.