Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
6°C | 16°C
torek, 25.04.2017
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Uspelo pustovanje 2013


NOVICE

| |
11.02.2013      15:57
A A

Uspelo pustovanje 2013(Foto: Leo Caharija)
(Foto: Leo Caharija)
Deli:

V soboto, 9. februarja, je v Šempetru pri Gorici potekalo tradicionalno pustovanje, ki je letos pritegnilo še več obiskovalcev kot lani. Ob 13.30 so najprej prišli na svoj račun otroci, ki so skupaj z animatorjem Stenom Vilarjem rajali vse do 15. ure, ko se je začel veliki pustni sprevod vozov in skupinskih mask iz Slovenije ter zamejstva. Petčlanska komisija, ki je ocenjevala izvirnost zamisli, ustvarjalnost, koreografijo, kakovost izdelave oblek in pustnega voza, je imela kar precej dela, da je med udeleženci izbrala najboljše. Med vozovi je najbolj navdušila stvaritev Kulturno umetniškega društva Šempeter Luft: bio letalo – kokoš z elegantnimi stevardesami in drugim letališkim osebjem. Na drugo mesto se je uvrstilo Kulturno društvo Skala iz Gabrij z vozom Spust po Vipavi proti poplavi, na tretje mesto pa se je uvrstilo Turistično društvo Tolmin z vozom Grafava Uada Grofova voda. Med skupinami so bili najbolj prepričljivi taborniki Podgorski rod Kuteževo z Ledeno dobo, drugi so bili člani Športnega društva Morsko z Morščanskimi puntarji, tretje mesto pa so zasedli Pustno društvo Trnovo in njihove Čebele s čebelarji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.