Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Obmejni okusi - Gusti di frontiera 2011


TURIZEM, OBČINSKE, DOGODKI

| |
22.09.2011      18:20
A A

Obmejni okusi - Gusti di frontiera 2011Deli:
V sosednji Gorici se je v četrtek, 22. septembra 2011, z uradno otvoritvijo na Travniku začela tradicionalna in že uveljavljena enogastronomska prireditev Obmejni okusi - "Gusti di frontiera". V Gorico vsako leto pripelje številne obiskovalce

Župani ožje Goriške so združili moči in se odzvali povabilu goriškega župana Romolija, da se na goriškem Travniku predstavijo skupaj. Italijanske občine Gorica, Krmin in Gradišče ter slovenske občine Nova Gorica, Šempeter-Vrtojba, Miren-Kostanjevica, Renče-Vogrsko, Kanal in Brda bodo obiskovalcem skupno ponujale različne dobrote. Povezali so se pod znamenjem Goriške grofije, kar ponuja priložnost tudi za prihodnje sodelovanje na področju turizma in oblikovanje skupne blagovne znamke. Župani so k sodelovanju pritegnili številne domače ponudnike, ki bodo prikazali domačo, goriško kuhinjo.

Občino Šempeter-Vrtojba bodo zastopali Društvo žena Vrtojba, Peloz mesnine, Pekarna in slaščičarna Klavdija, Turistično društvo Šempeter, Vinar Jejčič in Čebelarstvo Tomažič. V glasbenem programu pa bodo v nedeljo od 17. ure dalje nastopili BeEsAs "Harmonikaši iz okolice".

Mestno občino Nova Gorica bodo predstavljali Turistična zveza TIC Nova Gorica, Turistična kmetija in vinarstvo Slavček iz Potoka pri Dornberku, s prodajo domačega tipičnega peciva Ludvike Gregorič, Restavracija Grad Kromberk, Vinarstvo Košuta Vitovlje, Vinarstvo Tratnik iz Dornberka in nastop Šempaskih godcev, ki bodo zaigrali na četrtkovi otvoritvi. Občino Brda bodo zastopali Tic Brda, Vinska klet »Goriška Brda«, Restavracija Grad Dobrovo, Hotel Kozana in Briški harmonikaši, ki bodo nastopili v nedeljo. Občina Kanal se bo predstavila s Športnim kulturnim turističnim društvom Levpa, z Ekološko kmetijo Seljak iz Levpe ter z Gostilno Pri mostu v Plavah. Občino Miren-Kostanjevica bodo zastopali: Gostišče Štirna iz Opatjega sela, Gostišče Kogoj Bilje, Turistična kmetija Faganel Miren, proizvajalec sira Lipičar iz Nove vasi in vinarji Kavčič iz Lipe, Marušič iz Vojščice in Ščuka iz Nove vasi. Godci KD Kraški šopek pa bodo popestrili petkovo dogajanje od 18. do 21. ure. Za Občino Renče-Vogrsko bodo dobrote predstavili: Frlanova kmetija, Paquito, Kmetija Fornazarič, Sončni Škol, Kozjereja Nevo Pregelj, Kmetija Mlečnik, Kmetija Mozetič in Sadje Smodin.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.