Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
1°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 24°C
petek, 31.03.2017
7°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Gusti di frontiera – Okusi ob meji 2013


TURIZEM

| |
24.09.2013      15:53
A A

Gusti di frontiera – Okusi ob meji 2013Deli:

Goriške uličice in trgi že nestrpno pričakujejo naval okusa, saj bo mestece že 10. zapored gostilo priljubljeno prireditev Gusti di frontiera – Okusi ob meji. Vodilo tokratnega dogodka, ki bo potekal med 26. in 29. septembrom in ki zajema skoraj 300 stojnic – ponudnikov iz 20 držav, je "Evropa  pri mizi". Gorico ob tej priložnosti navadno obišče več kot 250.000 gostov, s čimer se Okusi ob meji uvrščajo med največje enogastronomske dogodke v Evropi. Festival je tudi dober zgled čezmejnega sodelovanja. Organizatorjem je uspelo, kar so si zadali: povezati goriško, novogoriško in šempetrsko občino z eno prireditvijo in poudariti povezanost tega območja. Nenazadnje so to dosegli tudi s tem, da se del dogajanja seli v Novo Gorico na Bevkov trg.

 

Okusi ob meji se razprostirajo na več kot 2 km2, glavno prizorišče na Piazza Vittoria (Travnik), kjer se bo nahajala »Vas prijateljstva«. Tukaj bo mogoče okušati ponovno snidenje stare goriške grofije – tradicionalne okuse Posočja, goriško gradiščanskega območja, slovenskih in italijanskih Brd. Tam bo tudi stojnica, kjer se bodo predstavljali ponudniki iz Občine Šempeter-Vrtojba.

 

V četrtek, 26. septembra, se bodo tako med 18. in 22. uro s svojo ponudbo predstavili Društvo žena Vrtojba, Društvo žena in deklet Šempeter, Okrepčevalnica Zdenka Šempeter in Klet Koglot. V petek, 27. septembra, jim bodo od 10. do 22. ure na stojnici sledili Klet Koglot, Društvo žena in deklet Šempeter ter Turistično društvo Šempeter-Vrtojba. V soboto, 28., in nedeljo, 29. septembra, pa bosta barve občine zastopala Okrepčevalnica Zdenka in čebelar Danilo Konič.

 

Lepo vabljeni, da preverite, kako se naša kulinarična ponudba spaja z mozaikom evropskih okusov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.