Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 19.01.2017
2°C | 6°C
nedelja, 21.01.2017
-7°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2017
-5°C | 10°C
torek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Gusti di frontiera – Okusi ob meji 2013


TURIZEM

| |
24.09.2013      15:53
A A

Gusti di frontiera – Okusi ob meji 2013Deli:

Goriške uličice in trgi že nestrpno pričakujejo naval okusa, saj bo mestece že 10. zapored gostilo priljubljeno prireditev Gusti di frontiera – Okusi ob meji. Vodilo tokratnega dogodka, ki bo potekal med 26. in 29. septembrom in ki zajema skoraj 300 stojnic – ponudnikov iz 20 držav, je "Evropa  pri mizi". Gorico ob tej priložnosti navadno obišče več kot 250.000 gostov, s čimer se Okusi ob meji uvrščajo med največje enogastronomske dogodke v Evropi. Festival je tudi dober zgled čezmejnega sodelovanja. Organizatorjem je uspelo, kar so si zadali: povezati goriško, novogoriško in šempetrsko občino z eno prireditvijo in poudariti povezanost tega območja. Nenazadnje so to dosegli tudi s tem, da se del dogajanja seli v Novo Gorico na Bevkov trg.

 

Okusi ob meji se razprostirajo na več kot 2 km2, glavno prizorišče na Piazza Vittoria (Travnik), kjer se bo nahajala »Vas prijateljstva«. Tukaj bo mogoče okušati ponovno snidenje stare goriške grofije – tradicionalne okuse Posočja, goriško gradiščanskega območja, slovenskih in italijanskih Brd. Tam bo tudi stojnica, kjer se bodo predstavljali ponudniki iz Občine Šempeter-Vrtojba.

 

V četrtek, 26. septembra, se bodo tako med 18. in 22. uro s svojo ponudbo predstavili Društvo žena Vrtojba, Društvo žena in deklet Šempeter, Okrepčevalnica Zdenka Šempeter in Klet Koglot. V petek, 27. septembra, jim bodo od 10. do 22. ure na stojnici sledili Klet Koglot, Društvo žena in deklet Šempeter ter Turistično društvo Šempeter-Vrtojba. V soboto, 28., in nedeljo, 29. septembra, pa bosta barve občine zastopala Okrepčevalnica Zdenka in čebelar Danilo Konič.

 

Lepo vabljeni, da preverite, kako se naša kulinarična ponudba spaja z mozaikom evropskih okusov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.