Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.02.2017

oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho. Spet bo začel pihati jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v vzhodni Sloveniji do 14 stopinj C.
3°C | 10°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 11°C
petek, 24.02.2017
7°C | 12°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 12°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Šempetrcu Petru Podgorniku nagrada za ......


ŠPORT

| |
28.01.2016      20:28
A A

Šempetrcu Petru Podgorniku nagrada za življenjsko delo v alpinizmu(Foto: Olga Kolenc)
(Foto: Olga Kolenc)
Deli:

V četrtek, 28. januarja 2016, je na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani Planinska zveza Slovenije ter njene Komisija za alpinizem, Komisija za športno plezanje in Komisija za gorske športe pripravila slovesnost, kjer je slovesno podelila priznanja za vrhunske dosežke v alpinizmu. Peter Podgornik doma iz Šempetra pri Gorici je ob tej priložnosti prejel nagrado za življenjsko delo v alpinizmu.

Alpinizem kot edina športna panoga v Sloveniji nima tekmovalnega sistema in ta izjema je zaradi tradicije, vsebine in posebnosti alpinizma prepoznana tudi v sistemu slovenskega športa. Ne glede na to, da alpinizem ne pozna tekmovalnega sistema, je v njem zelo dodelan sistem vrednotenja doseženih uspehov, ki je tudi mednarodno primerljiv. Slovenski alpinizem je že desetletja v svetovnem alpinističnem vrhu in tudi mlajše generacije slovenskih alpinistov dokazujejo, da uspešno nadaljujejo tradicijo svojih starejših kolegov. Zato ob koncu leta Komisija za alpinizem pri Planinski zvezi Slovenije pripravi izbor najuspešnejših alpinistk in alpinistov in podeli priznanja tistim, ki so s svojimi dosežki najvidneje zaznamovali preteklo leto.

Kdo je Peter Podgornik?


Peter Podgornik, inštruktor mladih alpinistov po vsej nekdanji Jugoslaviji, gorski reševalec, jadralni padalec, predavatelj, spletni urednik … se je rodil leta 1958 v Vrtovinu v Vipavski dolini. V gore zahaja od leta 1975, ko je skupaj z bratoma Pavletom in Rudijem prehodil lep del Slovenske planinske transverzale. Že isto leto sta z bratom dvojčkom Pavletom začela plezati v stenah na južnem robu Trnovske planote. Leta 1976 je v Novi Gorici opravil začetni alpinistični tečaj pri alpinistični sekciji PD Nova Gorica in republiški začetni alpinistični tečaj v Vratih. Sledili so plezalni vzponi v domačih gorah v letnih in zimskih razmerah. V svoji karieri je preplezal vsaj 1700 smeri, od tega skoraj 200 prvenstvenih, ki jih pleza še danes. Peter je živel in še vedno živi za plezanje. Na njegovi poti ga spremlja žena Slavica, s katero sta obdelala številne skalne smeri v Alpah, Severni Ameriki, Dalmaciji in še kje.

Več o njem si lahko preberete na strani PZS >>>
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3
22.02.2017
Danes ni dogodkov.
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustovanje 2017
25.02.2017 | Družabni dogodki
Metal mask night, koncert
24.02.2017 | Turizem
Karel Bizjak - 50-letnica kolesarskih popotovanj, potopisno predavanje
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustovanje 2017
25.02.2017 | Družabni dogodki
Metal mask night, koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.