Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine od zahoda ponehale, najkasneje v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v severni Sloveniji se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Zapihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Gorsko kolesarska dirka XC Griči 2013


ŠPORT

| |
28.03.2013      17:11
A A

Gorsko kolesarska dirka XC Griči 2013Deli:

Na velikonočni ponedeljek, 1. aprila, bo potekala gorsko kolesarska dirka XC Griči 2013. Nanjo se lahko prijavite na spletni strani Deš Fleš. Predprijave sprejemajo do petka, 29. marca 2013, do 12. ure. Dirka se točkuje za slovenski pokal. Dirka bo prva v seriji tekem v olimpijskem krosu (XCO), ki so v koledarju za leto 2013. Prav zaradi termina organizatorji pričakujejo veliko udeležbo tako slovenskih kot tudi tujih tekmovalcev. Med drugim pričakujejo tudi udeležbo naših dveh olimpijk iz Londona Tanjo Žakelj in Blažo Klemenčič iz Italije (Čedad), pa svetovno veteransko prvakinjo Samiro Todone. Dirke se bodo udeležili vsi najboljši slovenski gorski kolesarji na čelu s aktualnim državnim prvakom v krosu Matjažem Budinom iz Vrtojbe!

Na prireditvi lahko sodelujejo le tekmovalci z veljavnimi licencami registriranimi pri kolesarski zvezi posamezne države pod okriljem UCI - ja. Start dirke bo pri transformatorski postaji na Opekarniški ulici v Vrtojbi (posnetek trase je v spodnjem videu). Proga je speljana v krogu dolgem 6.200 m po vinorodnih gričih in gozdnih ter makadamskih poteh. Pri tem bodo morali tekmovalci premagati 150 m višinske razlike. Točno število krogov pa bo določeno pred samim tekmovanjem in je odvisno predvsem od stanja proge in vremenskih pogojev. Tekmovanje se bo začelo ob 9. uri za najmlajše. Ženski članski start bo ob 11. uri. Vrhunec pa bo ob 13. uri s startom 36 km dirke po Vrtojbensko-biljenskih gričih za člane.


Torej, vsi lepo vabljeni na gorskokolesarski spektakel na Vrtojbenskih gričih!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.