Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne bo ponekod v notranjosti še oblačno ali zamegljeno. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
6°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 21°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 20°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 16°C
torek, 01.11.2016
5°C | 12°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spletno tekmovanje za mladinski esej na temo ......


NOVICE

| |
08.01.2016      15:19
A A

Spletno tekmovanje za mladinski esej na temo "Mladi iz jugovzhodne Evrope za blaginjo regije"Deli:

Parlamentarna skupščina Procesa sodelovanja v jugovzhodni Evropi (PS SEECP) je 1. decembra 2015 odprla regijsko tekmovanje za mladinski esej “Mladi iz jugovzhodne Evrope za blaginjo regije”. Tekmovanje za esej je odprto za mlade do 29. leta iz vseh držav jugovzhodne Evrope. Vsi udeleženci se morajo prijaviti na spletni strani tekmovanja in svoje eseje naložiti najkasneje do 31. marca 2016. Eseji morajo biti napisani v angleškem jeziku.

Tekmovanje organizira bolgarski parlament, ki po rotacijskem sistemu trenutno predseduje Parlamentarni skupščini Procesa sodelovanja v jugovzhodni Evropi (PS SEECP), ob dejavni podpori parlamentov, sodelujočih v PS SEECP in je eden izmed dogodkov, ki obeležuje 20. obletnico Procesa sodelovanja v jugovzhodni Evropi (SEECP), ki je bil ustanovljen leta 1996 v Sofiji na srečanju ministrov za zunanje zadeve iz regije. Slovenija je postala članica foruma jugo-vzhodnega evropskega procesa sodelovanja (SEECP - South-East European Cooperation Process) leta 2010.

 

Mednarodno žirijo bodo sestavljali parlamentarci, ki delujejo na področju mladinskih dejavnosti, izobraževanja in kulture, vidnejše javne osebnosti, oblikovalci mnenj, univerzitetni profesorji, novinarji in predstavniki nevladnih organizacij.

Zmagovalcem bo nagrada podeljena na posebni slovesnosti v času letnega zasedanja Parlamentarne skupščine SEECP junija 2016 v Sofiji.

Več o natečaju v razpisnih pogojih

 

Info: Regionalni sekretariat za parlamentarno sodelovanje v jugovzhodni Evropi (rspcsee@parliament.bg).

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.