Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 31.05.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno.
15°C | 28°C
četrtek, 01.06.2017
14°C | 28°C
petek, 02.06.2017
13°C | 29°C
sobota, 03.06.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Otroški parlament tudi v Šempetru pri Gorici...


ŠOLSTVO

| |
06.06.2012      17:43
A A

Otroški parlament tudi v Šempetru pri GoriciŽupan Milan Turk odgovarja na vprašanja šolarjev.
Župan Milan Turk odgovarja na vprašanja šolarjev.
Deli:

V sredo, 6, junija 2012, je na Občini Šempeter-Vrtojba župan mag. Milan Turk gostil Otroški parlament. Učenci so razpravljali na temo »Junaki našega časa – kdo so in zakaj«. Na šoli so na to temo izvedli tudi anketo in ugotovili, da so njihovi junaki predvsem športniki in pevci. Na dnevnem redu zasedanja parlamenta je bila tudi točka »Kje vas čevelj žuli« pri kateri ja na pobude, vprašanja in pripombe šolarjev odgovarjal župan. Člani otroškega parlamenta so bili z njegovimi pojasnili zadovoljni.

Kaj je otroški parlament?


Otroški parlamenti so program vzgoje otrok in mladostnikov za demokracijo. Kot oblike demokratičnega dialoga se izvajajo v vseh šolah po Sloveniji, nadgradijo se s parlamenti na občinski in regionalni ravni in se zaključijo na nacionalnem otroškem parlamentu. projekt izvajamo že od leta 1990 in pomeni eno od izvirnih oblik spodbujanja otrok k izražanju lastnih mnenj o vprašanjih, ki jih po demokratičnem postopku izberejo sami. V programu sodelujejo ob podpori mentorjev in prostovoljcev učenci in dijaki iz večine slovenskih šol.
Otroški parlament je javna tribuna otrok na temo, ki jo izberejo osnovnošolci na državnem otroškem parlamentu. Pomeni tudi obliko sodelovanja otrok v družbenem dogajanju ter pridobivanje vedenj o človekovih in državljanskih pravicah.

Več o otroškem parlamentu na strani Zveze prijateljev mladine Slovenije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.