Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Ponekod bo pihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
13°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
14°C | 28°C
petek, 02.06.2017
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovesnost ob dnevu državnosti


NOVICE

| |
25.06.2013      12:30
A A

Slovesnost ob dnevu državnostiSlavnostni govornik brigadir David Humar.
Slavnostni govornik brigadir David Humar.
Deli:

Na predvečer praznika, 24. junija, se je kot že tradicionalno na Sv. Otu odvila slovesnost ob dnevu državnosti, ki sta jo skupaj organizirali Območna zveza veteranov vojne za Slovenijo "Veteran" Nova Gorica - sekcija Šempeter-Vrtojba in Občina Šempeter-Vrtojba.

 

Po prihodu praporščakov,  dvigu slovenske zastave ob slovenski himni, je zbrane je najprej pozdravil župan mag. Milan Turk. "Imejmo radi to državo, ker so se zanjo stoletja  borile generacije Slovencev, marsikdo je dal življenje, marsikdo je žrtvoval kaj drugega, od premoženja do zdravja", je med drugim povedal in poudaril, da je šele naša generacija svojo državo doživela. "Bilo bi zelo narobe in nehvaležno do vseh teh ljudi, da bi na to pozabili in obupali tudi v teh časih, ki morda niso najlažji."

 

S pesmijo je njegovim besedam pritrdil Ženski pevski zbor Društva žena Vrtojba pod vodstvom Uroša Ceja. Slovenija od kod lepote tvoje, Ta pravi Primorec in skupno z občinstvom zapeta V dolini tihi so zbrane uvedle v drugi del dogajanja, kjer je besedo prevzel tokratni slavnostni govornik, brigadir David Humar, ki je, kot je sam povedal, v tujini preživel več kot tretjino življenja. "Dejstvo je, da je doma najlepše. Dejstvo je, da nikjer ne teče med in mleko. In dejstvo je, da si povsod kamor greš, tujec", je povedal in nadaljeval: "In zmeraj, ko ti je najtežje, je najlepše biti tukaj, tukaj kjer se poznaš med sabo, tudi, če se kakšen krat gledamo malo postrani. Tudi, če eni govorijo o enih simbolih, drugi o drugih. Treba je naredit korak naprej. Se združit in gledat v prihodnost. [...] Vsak rojstni dan je priložnost, da si čestitamo in zaželimo nekaj lepšega. Zato mislim, da je prav, da si tudi na današnji dan ali jutri, zaželimo, tisto kar nas lahko čaka v prihodnosti. Čaka nas pa samo tisto, kar bomo sami naredili in mislim, da smo do sedaj že velikokrat dokazali, da smo to sposobni narediti, da smo dovolj marljivi, da lahko vložimo nekaj, da nam bo boljše."

 

Dogodek je nato zaokrožil Goriški pihalni orkester pod vodstvom Sandija Ceja, ki je s svojimi melodijami uvedel tudi v družabno srečanje, ki je slovesnosti sledilo. Kot tradicionalno, je zagorel tudi kres.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.