Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Danes bo precej jasno, le v osrednji in južni Sloveniji bo zjutraj in deloma dopoldne še nekaj predvsem nizke oblačnosti. Čez dan bo nastajala plitva kopasta oblačnost. Na Primorskem bo pihala večinoma zmerna burja, ki bo popoldne slabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 13 stopinj C.
5°C | 13°C
nedelja, 26.02.2017
-2°C | 14°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 14°C
torek, 28.02.2017
3°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 25.2.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Šempetrski pevci sodelovali pri svečani ......


DOGODKI

| |
15.12.2011      17:05
A A

Šempetrski pevci sodelovali pri svečani trojezični maši Alpe-Jadran v Celovški stolniciDeli:

V nedeljo, 11. decembra, je Župnijski MeP zbor Šempeter košček sončne Primorske in slovensko pesem v imenu šestih goriških občin ponesli na Avstrijsko Koroško – v Celovec. Skupaj s stolnim pevskim zborom iz Celovca in župnijskim pevskim zborom Sv. Ignacija iz Gorice, so s petjem sodelovali pri svečani trojezični maši Alpe-Jadran v Celovški stolnici. Gre za prvi tovrstni dogodek, ki naj bi med seboj še bolj povezal tri pobratena mesta – Celovec, Gorico (v Italiji) in Novo Gorico ter s tem sosednje narode. V letošnjem letu se je tega dogodka v imenu in na pobudo Mestne občine Nova Gorica udeležil naš zbor, v imenu naše Občine pa sta tja odšla župan Milan Turk in podžupan Darjo Fornazarič.

Veseli smo, da smo lahko postali del prav gotovo prelomnega dogodka, s katerim smo začeli tkati trdne vezi ne samo med nami, ki smo se ob tej priložnosti srečali, temveč tudi med pobratenimi mesti, sosednjimi deželami in narodi. Svečane maše v Celovški stolnici so se udeležili vsi pobudniki srečanja, med njimi organizator Bernard Sadovnik, predsednik Skupnosti Koroških Slovencev in Slovenk (SKS), ter župani vseh treh občin: celovški župan Christian Scheider, Ettore Romoli, župan Občine Gorica, in Milan Turk, župan Občine Šempeter-Vrtojba. Mogoče velja na tem mestu omeniti še zelo lep odziv s Koroške – Bernard Sadovnik: "Tudi za nas koroške Slovence je takšen dogodek prelomnica za boljši in dvojezični jutri na Koroškem."  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustovanje 2017
25.02.2017 | Družabni dogodki
Metal mask night, koncert
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustovanje 2017
25.02.2017 | Družabni dogodki
Metal mask night, koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.