Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

jasno
Popoldne bo sončno z nekaj kopaste oblačnosti, ki bo bolj pogosta na vzhodu. Ponekod bo pihal severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 26 stopinj C.
11°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
14°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Šempetrski pevci sodelovali pri svečani ......


DOGODKI

| |
15.12.2011      17:05
A A

Šempetrski pevci sodelovali pri svečani trojezični maši Alpe-Jadran v Celovški stolniciDeli:

V nedeljo, 11. decembra, je Župnijski MeP zbor Šempeter košček sončne Primorske in slovensko pesem v imenu šestih goriških občin ponesli na Avstrijsko Koroško – v Celovec. Skupaj s stolnim pevskim zborom iz Celovca in župnijskim pevskim zborom Sv. Ignacija iz Gorice, so s petjem sodelovali pri svečani trojezični maši Alpe-Jadran v Celovški stolnici. Gre za prvi tovrstni dogodek, ki naj bi med seboj še bolj povezal tri pobratena mesta – Celovec, Gorico (v Italiji) in Novo Gorico ter s tem sosednje narode. V letošnjem letu se je tega dogodka v imenu in na pobudo Mestne občine Nova Gorica udeležil naš zbor, v imenu naše Občine pa sta tja odšla župan Milan Turk in podžupan Darjo Fornazarič.

Veseli smo, da smo lahko postali del prav gotovo prelomnega dogodka, s katerim smo začeli tkati trdne vezi ne samo med nami, ki smo se ob tej priložnosti srečali, temveč tudi med pobratenimi mesti, sosednjimi deželami in narodi. Svečane maše v Celovški stolnici so se udeležili vsi pobudniki srečanja, med njimi organizator Bernard Sadovnik, predsednik Skupnosti Koroških Slovencev in Slovenk (SKS), ter župani vseh treh občin: celovški župan Christian Scheider, Ettore Romoli, župan Občine Gorica, in Milan Turk, župan Občine Šempeter-Vrtojba. Mogoče velja na tem mestu omeniti še zelo lep odziv s Koroške – Bernard Sadovnik: "Tudi za nas koroške Slovence je takšen dogodek prelomnica za boljši in dvojezični jutri na Koroškem."  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.