Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14 stopinj C.
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Poslovne

Objavljen Javni razpis za spodbujanje ......


GOSPODARSTVO, POSLOVNE

| |
26.04.2013      8:00
A A

Objavljen Javni razpis za spodbujanje začetnih investicij in investicij v razširjanje dejavnosti in razvojDeli:

Vse zainteresirane obveščamo, da je v petek, dne 26. aprila 2013, v Uradnem listu  Republike Slovenije, objavljen JAVNI RAZPIS za spodbujanje začetnih investicij in investicij v razširjanje dejavnosti in razvoj.

Okvirna višina razpoložljivih proračunskih sredstev, za izvedbo razpisa je 60.000,00 EUR. Proračunska sredstva se dodeljujejo kot nepovratna sredstva skladno s pravili o dodeljevanju državnih pomoči »de minimis«. Sredstva bremenijo proračunsko postavko 041422 – Spodbujanje razvoja podjetništva in zaposlovanja. Razpis bo odprt do 31. maja 2013 do 12. ure.

Upravičenci do sredstev so samozaposleni samostojni podjetniki, ki so nosilci dejavnosti ali imajo zaposleno najmanj eno osebo oziroma gospodarske družbe z najmanj eno zaposleno osebo, ki imajo sedež dejavnosti v Občini Šempeter-Vrtojba ali investirajo na območju Občine Šempeter-Vrtojba v:

  • opredmetena osnovna sredstva za ustanovitev novega obrata,
  • opredmetena osnovna sredstva za razširitev oziroma razvoj obstoječega obrata v smislu bistvenih sprememb proizvoda ali proizvodnega procesa obstoječega obrata in sicer v predelovalni, storitveni ali razvojno – raziskovalni dejavnosti,
  • neopredmetena osnovna sredstva.

Skupna prejeta pomoč v obdobju zadnjih treh let, dodeljena istemu poslovnemu subjektu ne sme preseči 1/3 višine sredstev, ki so zagotovljena na proračunski postavki. Prejemnik sredstev je lahko tudi fizična oseba, ki ima stalno prebivališče na območju Občine Šempeter-Vrtojba, v primeru kadar gre za sofinanciranje stroškov samozaposlitve. V primeru sofinanciranja pridobitve patenta, zaščite blagovne znamke, izdelave prototipa in pridobitve patenta za krajšo dobo je upravičenec lahko tudi fizična oseba s stalnim prebivališčem na območju Občine Šempeter-Vrtojba ter podjetje, ki je član Primorskega tehnološkega parka d.o.o. in ima sedež v Primorskem tehnološkem parku d.o.o.

Do sredstev niso upravičena:

  • podjetja, ki delujejo na področju ribiškega in ribogojskega sektorja, kakor jih zajema Uredba sveta (ES) št. 104/2000;
  • podjetja, ki delujejo na področju primarne proizvodnje kmetijskih proizvodov iz seznama v Prilogi I k Pogodbi;
  • podjetja, ki delujejo na področju predelave in trženja kmetijskih proizvodov iz seznama v Prilogi I k Pogodbi v primeru, če je znesek pomoči določen na podlagi cene ali količine zadevnih proizvodov, ki so kupljeni od primarnih proizvajalcev ali jih zadevna podjetja dajo na trg ali če je pomoč pogojena s tem, da se delno ali v celoti prenese na primarne proizvajalce;
  • podjetja, ki delujejo na področju sektorja premogovništva, kakor so opredeljene v Uredbi (ES) št. 1407/2002;
  • podjetja, ki opravljajo cestne prevoze blaga za najem ali plačilo in sicer za investicije v nabavo vozil za cestni prevoz tovora;
  • da pomoč ne bo namenjena izvozu oz. z izvozom povezane dejavnosti v tretje države ali države članice, kot je pomoč, neposredno povezana z izvoženimi količinami, z ustanovitvijo in delovanjem distribucijske mreže ali drugimi tekočimi izdatki, povezanimi z izvozno dejavnostjo;
  • da pomoči ne bodo pogojene s prednostjo rabe domačega blaga pred rabo uvoženega.

Razpisna dokumentacija

Razpisna dokumentacija z navodili prijaviteljem za izdelavo vloge, je na voljo na sedežu občine, za člane obrtne zbornice tudi na Območni obrtni zbornici Nova Gorica, Gradnikove brigade 6, 5000 Nova Gorica vsak delovni dan med 9. in 12. uro. Razpisno dokumentacijo se lahko posreduje tudi po elektronski pošti, če prijavitelj na spodaj navedene elektronske naslove posreduje prošnjo za dvig razpisne dokumentacije.

Dokumentacija je na voljo tudi na spletni strani www.sempeter-vrtojba.si v rubriki razpisi.

Dodatne informacije so na voljo vsak delovni dan med 9. in 11. uro na sedežu občine na tel. št. 05 33 51 008 (Anita Manfreda) ali na tel: 05 33 51 000 (Petra Dominko Baša), za člane Obrtne zbornice pa tudi na Območni obrtni zbornici na tel: 05-330 66 00 (Boža Loverčič Špacapan). Morebitna vprašanja je mogoče posredovati kontaktnim osebam po elektronski pošti: anita.manfreda@sempeter-vrtojba.si, petra.dominko.basa@sempeter-vrtojba.si ali Boza.Lovercic@ozs.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.