Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 22°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Podpisana pogodba za 1. fazo širitve ......


NOVICE

| |
11.11.2016      15:05
A A

Podpisana pogodba za 1. fazo širitve šempetrskega pokopališčaMag. Primož Ule in mag. Milan Turk med podpisovanjem pogodbe. (Foto: Tomaž Nemec)
Mag. Primož Ule in mag. Milan Turk med podpisovanjem pogodbe. (Foto: Tomaž Nemec)
Deli:
V petek, 11. novembra 2016, sta v Coroninijevem dvorcu župan Občine Šempeter-Vrtojba, mag. Milan Turk, in direktor podjetja Ginex international d.o.o., mag. Primož Ule, podpisala pogodbo za izvedbo del v okviru 1. faze razširitve pokopališča v Šempetru. Vrednost s pogodbo dogovorjenih del je 275.632,00 EUR (z DDV), rok za dokončanje gradnje pa je šest mesecev od uvedbe v delo.

Obstoječe pokopališče je v okviru svojih površin v celoti zasedeno, poleg tega ne razpolaga z ustreznimi poslovilnimi prostori. Velik problem tako za obiskovalce pokopališča kot okoliške prebivalce predstavlja tudi pomanjkanje parkirnih mest. Investitor, Občina Šempeter-Vrtojba, širitev pokopališča načrtuje v 2. fazah. V 1. fazi širitve šempetrskega pokopališča bo tako urejen prostor v izmeri 1.710 m2, po programu, ki je opredeljen z Ureditvenim načrtom razširitve pokopališče iz leta 2003. Predviden poseg je po namembnosti razdeljen na tri sklope: cestni priključek na Goriško cesto s parkirišči, razširitev samega pokopališča ter žarni zidovi z vmesnimi atriji in manjšim sanitarnim objektom. Na osrednjem delu razširitve ob dveh večjih ohranjenih drevesih in na stiku med obstoječim in novim pokopališčem pa je predvidena tudi površina za raztros pepela.

Glede na razpoložljivi prostor bo šempetrsko pokopališče v tej fazi pridobilo 132 novih žarnih niš in 124 individualnih grobov. Tako bodo lahko tudi krajani Šempetra pri Gorici, ki doslej z grobnim poljem ali žarno nišo niso razpolagali, svoje pokojne lahko pokopavali v domačem kraju.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Šempeter Vrtojba? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Šempeter Vrtojba
Občina Šempeter Vrtojba
Trg Ivana Roba 3a, 5290 Šempeter pri Gorici
Tel:(05) 335 10 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.