Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
1°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
2°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-3°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 6h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
1°C
5°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Zaščitite vodomere in drugo vodovodno ......


OPOZORILA, OBVESTILA

| |
29.12.2014      20:20
A A

Zaščitite vodomere in drugo vodovodno instalacijo pred zmrzaljo!Deli:
Nizke temperature prinašajo s seboj povečano možnost zmrzali vodomera, vodovodnega priključka in izpostavljenih delov hišnih instalacij. Uporabniki morate sami poskrbeti za preventivno zaščito vgrajenih vodomerov, to je toplotno izolacijo vodomerov oz. vodomernih jaškov, saj upravljavec vodovodnega sistema, javno podjetje Vodovodi in kanalizacija Nova Gorica d.d., skladno z določili Odloka o oskrbi s pitno vodo ne prevzema odgovornosti, niti stroškov zamenjave ob poškodbah, ki so nastale zaradi neustreznega ravnanja oz. ne-zaščite vodomerov, ker so le-ti v lasti uporabnikov.

Za objekte, ki so priključeni na javni vodovod in se trenutno ne uporabljajo, javno podjetje uporabnikom svetuje, da občasno preverite stanje vodomerov in vodomernih jaškov. V primeru, da v zimskem času vodo zaprete, je potrebno po zaprtju ventila vodo obvezno spustiti iz vodovodnih cevi. Javno podjetje kot upravljavec vodovodnega sistema ne odgovarja za tovrstne poškodbe vodomerov, saj so le-ti v lasti uporabnikov.

Kako zaščitimo vodomer in inštalacijo pred zmrzaljo?
  • Z dovolj globokim vodomernim jaškom z izoliranim pokrovom.
  • Z dodatno toplotno zaščito nad vodomerom z izolacijskimi materiali.
  • Preprečimo kroženje hladnega zraka v vodomernem jašku oz. okrog inštalacij.
  • Ob pojavu zmrzali zagotovimo kroženje vode po instalaciji.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.