Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
2°C | 19°C
ponedeljek, 24.04.2017
6°C | 16°C
torek, 25.04.2017
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Zaščitite vodomere in drugo vodovodno ......


OPOZORILA, OBVESTILA

| |
29.12.2014      20:20
A A

Zaščitite vodomere in drugo vodovodno instalacijo pred zmrzaljo!Deli:
Nizke temperature prinašajo s seboj povečano možnost zmrzali vodomera, vodovodnega priključka in izpostavljenih delov hišnih instalacij. Uporabniki morate sami poskrbeti za preventivno zaščito vgrajenih vodomerov, to je toplotno izolacijo vodomerov oz. vodomernih jaškov, saj upravljavec vodovodnega sistema, javno podjetje Vodovodi in kanalizacija Nova Gorica d.d., skladno z določili Odloka o oskrbi s pitno vodo ne prevzema odgovornosti, niti stroškov zamenjave ob poškodbah, ki so nastale zaradi neustreznega ravnanja oz. ne-zaščite vodomerov, ker so le-ti v lasti uporabnikov.

Za objekte, ki so priključeni na javni vodovod in se trenutno ne uporabljajo, javno podjetje uporabnikom svetuje, da občasno preverite stanje vodomerov in vodomernih jaškov. V primeru, da v zimskem času vodo zaprete, je potrebno po zaprtju ventila vodo obvezno spustiti iz vodovodnih cevi. Javno podjetje kot upravljavec vodovodnega sistema ne odgovarja za tovrstne poškodbe vodomerov, saj so le-ti v lasti uporabnikov.

Kako zaščitimo vodomer in inštalacijo pred zmrzaljo?
  • Z dovolj globokim vodomernim jaškom z izoliranim pokrovom.
  • Z dodatno toplotno zaščito nad vodomerom z izolacijskimi materiali.
  • Preprečimo kroženje hladnega zraka v vodomernem jašku oz. okrog inštalacij.
  • Ob pojavu zmrzali zagotovimo kroženje vode po instalaciji.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.