Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Danes bo povečini sončno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28 stopinj C.
12°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 28°C
torek, 30.05.2017
13°C | 27°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obilne padavine tokrat povzročile več težav, ......


GASILCI IN ZAŠČITA, OBVESTILA

| |
07.11.2014      7:56
A A

Obilne padavine tokrat povzročile več težav, a pozor deževnih dni še ni konecTokrat so obilne padavine zajele predvsem Goriško. (Foto: ARSO)
Tokrat so obilne padavine zajele predvsem Goriško. (Foto: ARSO)
Deli:

Kljub temu, da so meteorologi in hidrologi v četrtek dopoldan zaradi umirjanja razmer preklicali rdeči alarm, je bila minula noč veliko težja kot noč iz srede na četrtek. Dežurni prognostik Uroš Strajnar je za 24ur.com dejal, da je ponoči največ padavin padlo prav na zahodu države, in sicer na območju Nove Gorice okoli 80 milimetrov.

 

25 šempetrskih gasilcev je s šestimi vozili opravilo kar enajst intervencij. Začelo se je že zgodaj zvečer. Zemeljski plaz je zasul cesto v Podmarku med hišnimi številkami 30 in 35. Zaradi zamašenih kanalizacijskih jaškov je naraščal nivo meteorne vode v okolici Srednje kmetijske šole v Šempetru, kamor je na športno igrišče zdrselo tudi blato. Ponovno so bile težave tudi v prometu, saj so bile številne ceste zaradi poplavljenih vozišč del noči neprevozne. Iz poplavljenih vozišč so gasilci potegnili več vozil. Posredovati so morali tudi na lokalni cesti na Mark, kjer so odstranili podrto drevo. Seveda so bili poleg gailcev na terenu tudi člani civilne zaščite, skupaj kar 40 ljudi, ki so ljudem pomagali ščititi premoženje in črpati meteorno vodo iz poplavljenih prostorov.


Poziv Civilne zaščite Občine Šempeter-Vrtojba

 

Glede na to, da deževja še ni konec, velja biti pozoren tudi v nadaljevanju. Civilna zaščita Občine Šempeter-Vrtojba zato poziva občane, da ponovno pregledajo območje okoli svojih domov, očistijo jaške v bližini hiš in ponovno zagotovijo pretočnost meteornih voda okoli svojih bivališč. Pozorni bodite tudi na vse morebitne premike razmočene zemljine, še posebej tam, kjer so se v preteklosti že pojavljali zemeljski plazovi. Bodite pozorni na dogajanja v tleh nad in pod objekti, zgrajenimi na pobočjih ali tik ob njih.

 

Vse, ki potrebujete protipoplavne vreče pa obveščamo, da so te na zalogi. Zanje lahko pokličete na 05 335 16 32 oz. na 041 622 397. Še naprej spremljajte napovedi in opozorila! Odveč pa ne bo niti dodatna previdnost na cestah zaradi mokrega cestišča.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.