Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-5°C | 10°C
nedelja, 22.01.2017
-2°C | 8°C
ponedeljek, 23.01.2017
-4°C | 13°C
torek, 24.01.2017
-2°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
-1°C | 7°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Spomladansko cepljenje lisic proti steklini


OBVESTILA

| |
29.04.2015      9:08
A A

Spomladansko cepljenje lisic proti stekliniDeli:

Uprava za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin je v torek, začela s spomladansko akcijo cepljenja lisic proti steklini, ki bo predvidoma trajala do sredine junija. V tem času bodo posebej za to prirejena letala z višine okrog 300 metrov odvrgla po celotnem ozemlju države okoli 460 000 vab oz. od 22 do 26 vab na kvadratni kilometer. Vaba je sestavljena iz zunanjega ovoja, v katerem so snovi za privabljanje lisic – ribja moka, kokosovo maslo, vosek in biomarker tetraciklin – in kapsula s cepivom, ki vsebuje oslabljen virus stekline.

 

Uprava ob tem poziva k upoštevanju nekaterih nujnih napotkov. Kot pravijo, se ljudje ne smejo dotikati nastavljenih vab, če jo najdejo na svojem dvorišču ali vrtu, pa jo morajo prijeti z vrečko in vreči v najbližji grm ali v smeti. Če vsebina vabe pride v stik s sluznico ali svežo rano, morajo ljudje to mesto dobro sprati in umiti z milom. Ker vsak stik z vabo obravnavajo kot ugriz stekle živali, morajo ljudje nemudoma obiskati najbližjo antirabično ambulanto. Slednjo je treba obiskati tudi v primeru, če ljudi ugrizne ali opraska potepuška ali divja žival.

 

Cepljenje lisic proti steklini je najučinkovitejši način zatiranja stekline pri lisicah, ki predstavljajo glavno nevarnost za širjenje bolezni pri divjih živalih in za prenos te bolezni iz živali na ljudi.  Akcijo cepljenja lisic proti steklini izvajajo dvakrat letno, in sicer v spomladanskem in jesenskem času, to je maja in junija ter oktobra in novembra.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.