Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu precej jasno, proti zahodu pa bo oblačnost naraščala. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obvestilo o uvedbi e-računov


OBVESTILA

| |
05.01.2015      18:51
A A

Obvestilo o uvedbi e-računovDeli:

S 1. januarjem Občina Šempeter-Vrtojba skladno z novelo Zakona o opravljanju plačilnih storitev za proračunske uporabnike (ZOPSPU-A) račune in spremljajoče dokumente sprejema izključno v elektronski obliki (e-računi). To pomeni, da bodo morale pravne in fizične osebe, ki proračunskim uporabnikom za dobavljeno blago, izvedene storitve ali izvedene gradnje od 1. januarja 2015 posredovati svoje račune ne več v fizični obliki, ampak v elektronski, kot e-račune. Le-ti morajo biti podpisani z elektronskim podpisom in izdani v obliki e-Sloga, ki je enotna standardizirana oblika e-računa.

 

E-račune bo možno posredovati prek:

  • bank, vključenih v medbančno izmenjavo e-računov (pri svoji banki preverite ali to storitev nudi),
  • preko ponudnikov procesne obdelave podatkov s katerimi ima Uprava Republike Slovenije za javna plačila (v nadaljevanju UJP) sklenjene pogodbe o izmenjavi e-računov in jih najdete na povezavi http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?id=258,
  • preko spletnega portala UJP e-račun, ki je namenjen izdajateljem, ki preko svoje banke ali procesorja ne morejo posredovati e-računov proračunskim uporabnikom ali ne razpolagajo s tehnično podporo za pripravo e-računov (omogočeno bo izdajanje do 5 računov na mesec).

 

V primeru, da od 1. januarja 2015 račun ne bo poslan v predpisani obliki in na zgoraj opisan način, bo zavrnjen. Dodatne informacije lahko najdete na spletni strani UJP (http://www.ujp.gov.si/), za tehnično in vsebinsko podporo pa se lahko obrnete na: podpora.ujpnet@ujp.gov.si ali na telefonski številki 05 33 86 304.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.