Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

jasno
Popoldne bo sončno z nekaj kopaste oblačnosti, ki bo bolj pogosta na vzhodu. Ponekod bo pihal severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 26 stopinj C.
11°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
14°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Medobčinska uprava občin Šempeter-Vrtojba, ......


OBČINSKE

| |
13.10.2011      18:01
A A

Medobčinska uprava občin Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko in Miren-Kostanjevica


Medobčinska uprava občin Šempeter-Vrtojba, Renče-Vogrsko in Miren-Kostanjevica deluje že skoraj tri leta. Trenutno zaposluje šest javnih uslužbencev in sicer vodjo, ki je obenem tudi inšpektor, inšpektorja za ceste in komunalne zadeve, tri redarje in svetovalko. Tudi letos je Medobčinska uprava za svoje delovanje od države uspešno pridobila sredstva v višini 79.409,35 EUR.


Razraščanje drevesa na javno dobro (pločnik)
Razraščanje drevesa na javno dobro (pločnik)
Deli:

Z uveljavitvijo Zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP) (Ur. l. RS, št. 109/2010) so začele veljati višje globe za prekrške. Kot primer lahko navedemo, da zakon za nepravilno parkiranje na mestih, kjer to prepoveduje prometna signalizacije določa globo v višini 200 EUR, za nepravilno parkiranje na pločniku in parkirnem mestu namenjenemu invalidom pa globo v višini 120 EUR. Poleg tega so se višine glob tudi za vse ostale prekrške drastično zvišale.

 

Občinski redarji so do sedaj obravnavali največ zadev v zvezi z razraščanjem rastlinja na cesto, pločnik oziroma javno dobro. To problematiko poskušamo reševati z nenehnim opozarjanjem in s pogovori z občani, ob tem Vas pozivamo k samoiniciativnemu obrezovanju bodisi živih mej bodisi vejevja, ki posega na ceste, pločnike oziroma javno dobro.

 

Na področju zapuščenih vozil ugotavljamo, da se je stanje v primerjavi z letom 2010 izboljšalo. Tako beležimo manj zadev, kar je zelo spodbudna novica, saj le-ta onesnažujejo okolje ter kvarijo podobo naše okolice. Zato pozivamo vse, da nas ob morebitnem odkritju takega vozila obvestite, da bomo poskrbeli za njegovo odstranitev.

 

Veliko težav predstavlja oranje njiv ob občinskih cestah in javnih poteh. Nekateri orači orjejo preblizu ceste in obračajo traktorje na cestišču, kar ima lahko za posledico poškodovanje le-te oziroma povzroča nevarnost za udeležence v prometu. Odlok o občinskih javnih cestah in drugih javnih površinah v Občini Šempeter-Vrtojba (Ur. l. RS, št. 59/2008) vsebuje določila glede bližine oranja ob občinskih cestah in sicer 4 metre prečno in 1 meter vzdolžno. Tudi nekategorizirane javne poti, ki so namenjene javnemu prometu ni dovoljeno poškodovati. V primeru onesnaženja cestišča je potrebno cestišče počistiti. Globe za omenjene kršitve znašajo 400 EUR, v primeru poškodb pa tudi stroške popravila ceste.

 

Vsi zaposleni v Medobčinski upravi verjamemo, da bomo predvsem s pogovori in  skupnimi močmi uspeli izboljšati urejenost in varnost v Občini Šempeter-Vrtojba, ter s tem pripomogli h kvalitetnejšemu bivanju.

 

 

Pripravil:

Tadej Mori

Vodja medobčinske uprave


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.