Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

pretežno jasno
Popoldne bo v severni polovici države delno do pretežno jasno, drugod bo še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 7, na Primorskem do 11 stopinj C.
1°C | 12°C
torek, 06.12.2016
0°C | 12°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 12°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 10°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 9°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na vrh Triglava ponovno plapolala tudi ......


NOVICE

| |
27.08.2013      16:45
A A

Na vrh Triglava ponovno plapolala tudi zastava Občine Šempeter-VrtojbaDeli:

V sredo, 21. avgusta, je z vzponom na Triglav svoj cilj na teden dni trajajoči poti doseglo 13 pohodnikov Kraških gadov, ki so se jim na poti do vrha pridružili tudi nekateri drugi, med njimi župan Milan Turk.

 

Pot letošnjega, tokrat petega, tradicionalnega pohoda iz Gorjanskega na Triglav, ki so jo začeli v Dolini pri Trstu, pohodnikov letos ni vodila čez ozemlje občine Šempeter-Vrtojba, saj Kraški gadje vedno izberejo nekoliko drugačno traso. Tako kot lansko leto pa so se pohodniki na svoji poti srečevali z župani primorskih občin, ki so podpisovali listino sodelovanja in prijateljstva. To čezmejno pobudo podpira 18 občin iz Slovenije in Italije, med njimi je tudi naša. Vodja pohoda Marijan Zega je ocenil, da je pobuda tudi tokrat zelo dobro uspela, saj se je trinajsterici pridružilo rekordno število pohodnikov, tako iz Slovenije kot tudi iz Italije. Pot se je končala v Gorjanskem, kjer jih je v spremstvu županov, ki so pobudo podprli, pričakala Ministrica za Slovence v zamejstvu in po svetu Tina Komel.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.