Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in jutri bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13, najvišje dnevne od 23 do 26 stopinj C.
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
14°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Goriškem se na tekmovanje POPRI pripravlja ......


ŠOLSTVO, GOSPODARSTVO

| |
17.03.2015      17:54
A A

Na Goriškem se na tekmovanje POPRI pripravlja že več kot 100 mladihPOPRI - Podjetje za prihodnost
POPRI - Podjetje za prihodnost
Deli:

Na Goriškem se v naslednjih dneh zaključujejo delavnice 'Podjetniški eksperiment' v organizaciji Primorskega tehnološkega parka in partnerjev. Svoje podjetniške ideje je na goriškem razvijalo več kot 100 mladih, ki so se preko delavnic in v okviru rednih izobraževanj na osnovnih in srednjih šolah, fakultetah ter višjih in visokih strokovnih šolah v regiji, pripravljali na državno podjetniško tekmovanje POPRI. Ves čas so jim pri tem pomagali start-up mentorji Primorskega tehnološkega parka. 


Podjetniški eksperiment je ena od možnosti za razvoj podjetnih veščin, ki bodo mladim koristile tako na tekmovanju POPRI – Podjetje za prihodnost, predvsem pa takrat, ko bodo zaposleni ali podjetniki. Pri podjetnosti gre za način razmišljanja in delovanja, kako na inovativen in ustvarjalen način reševati probleme, komunicirati, se pogajati, timsko delovati, si zastavljati cilje in prevzemati odgovornosti. V Podjetniškem eksperimentu so sodelovali osnovnošolci od 7. do 9. razreda, dijaki, študenti, diplomanti in odrasli, ki še nimajo svojega podjetja. Mentorji Primorskega tehnološkega parka so mlade vodili skozi proces razvoja in preverjanja ideje na trgu, oblikovanja produkta do prodaje kupcem. Delo je potekalo v skupinah, udeleženci pa so razvijali konkretne podjetniške ideje. Na delavnicah so se naučili iskati probleme ljudi in družbe, razvijati rešitve zanje na inovativen in ustvarjalen način, izdelovati prototipe izdelkov ter svoje podjetniške zamisli predstaviti na učinkovit in zanimiv način.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea
27.05.201 | Šport
Kolesarjenje Vrtojba-Medea

Bodite prvi pri oddaji mnenja.