Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 9h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Aprilska preventivna akcija policistov na ......


OBVESTILA

| |
04.04.2012      18:07
A A

Aprilska preventivna akcija policistov na kolesarskih stezah v Novi Gorici in Šempetru


Med 15. in 22. aprilom bodo policisti na kolesarskih stezah v Šempetru in Novi Gorici opozarjali na spoštovanje prometnih predpisov. Spodbuden je podatek, da se od leta 2009 na severnem Primorskem ni smrtno ponesrečil noben kolesar.


Deli:

S toplejšimi dnevi je na cestah tudi več kolesarjev. Ne le, da njihovo število iz leta v leto narašča, kolo je postalo najbolj priljubljeno prevozno sredstvo. Sorazmerno z njihovim številom se poveča tudi njihova ogroženost. Tako kot pešci spadajo med najbolj ranljive udeležence v prometu in so v redkih primerih povzročitelji nesreč. Najpogosteje so žrtve nesreč zaradi neustreznega ravnanja drugih voznikov, na primer zaradi prehitre vožnje, vožnje pod vplivom alkohola, vožnje preblizu desnemu robu vozišča, zaradi izsiljevanja prednosti na kolesarskih stezah ali v križiščih.

Čeprav tudi kolesarji pogosto kršijo predpise. V naseljih, kjer so kolesarske steze, se, na primer, vozijo po cesti. Ponoči vozijo brez luči, se nepravilno razvrščajo pri zavijanju ali spreminjanju smeri vožnje. Izpuščajo krmilo iz rok. Na kolesu prevažajo predmete, ki jih pri vožnji ovirajo ali se vozijo čez prehode za pešce. Ob tem velja opozoriti, da je vožnja s kolesom po prehodu za pešce prepovedana.

Policisti kolesarje opozarjajo, naj poskrbijo za lastno varnost. Nosijo naj svetla oblačila in odsevne predmete, kolo pa naj bo opremljeno z lučjo spredaj in zadaj. Tako kot drugi vozniki morajo tudi kolesarji prilagoditi hitrost vožnje razmeram in stanju na cestah. Pozorni naj bodo na ravnanje voznikov, ki bodo zavijali in sekali kolesarsko pot.

Na kolesu je dovoljeno prevažati otroka, mlajšega od 8 let, če je na kolesu pritrjen poseben sedež za otroka in je kolo dodatno opremljeno s stopalkami za otroka. Na kolesu in v priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, sme otroka prevažati le polnoletna oseba.

Voznik mora imeti ponoči in ob zmanjšani vidljivosti prižgano na sprednji strani belo luč za osvetljevanje ceste, na zadnji strani pa rdečo pozicijsko luč. Na zadnji strani kolesa mora imeti nameščen rdeč odsevnik, na obeh straneh pedal rumene ali oranžne odsevnike, na kolesih pa rumene ali oranžne bočne odsevnike.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.