Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mag. Jana Šubic Prislan prejela nagrado za ......


NOVICE

| |
22.11.2013      15:32
A A

Mag. Jana Šubic Prislan prejela nagrado za življenjsko deloNagrajenka za življenjsko delo, mag. Jana Šubic Prislan iz Šepetra pri Gorici. (Foto: www.zvkds.si)
Nagrajenka za življenjsko delo, mag. Jana Šubic Prislan iz Šepetra pri Gorici. (Foto: www.zvkds.si)
Deli:

18. novembra 2013 je Društvo restavratorjev Slovenije - DRS podelilo priznanja in nagradi Mirka Šubica za življensko delo. Nagrado za leto 2013 je, poleg posthumne nagrade mag. Ivu Nemcu, za življenjsko delo in prispevek k razvoju in uveljavitvi konservatorsko-restavratorske stroke prejela tudi mag. Jana Šubic Prislan iz Šempetra pri Gorici.

 

Mag. Jana Šubic Prislan je konservatorska-restavratorska svetnica v Goriškem muzeju v Novi Gorici. Že od leta 1979 skrbi za konserviranje in restavriranje arheološke in umetnoobrtne keramike iz matičnega in mnogih drugih muzejev. Ves čas svojega delovanja si prizadeva za čim bolj kakovostno strokovno delo, prenos znanja tako na strokovno kot na laično javnost, za mentorstvo mlajšim kolegom, pripravo učnih ur in predavanj za šole, društva in zainteresirano javnost. Rezultat njenega visoko strokovnega dela so številne strokovne objave, razstave ... Ves čas si prizadeva tudi za izboljšanje stanja na področju preventivne konservacije pri nas. Bila je med tistimi, ki so pomagali ustvariti razmere za nastanek nove publikacije, Priročnika za nego predmetov kulturne dediščine, ki je v sodelovanju s konservatorji in restavratorji z različnih področij izšel leta 2010. Leta 2011 je Društvo restavratorjev Slovenije na njeno pobudo postalo polnopravni član Evropske konfederacije konservatorskih-restavratorskih društev (E.C.C.O.). Na generalni skupščini 2012 v Neaplju pa je bila izvoljena v njegovo predsedstvo.

 

Za prejeto nagrado ji iskreno čestitamo!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7

Bodite prvi pri oddaji mnenja.